Gumy Bass Assassin

Katalog

Novinky

Slevy

Gumy Bass Assassin

Bass Assassin Lures  je rodinná firma, která je výrobcem měkkých umělých nástrah. Již více než 20 let existuje na trhu s rybářskými potřebamiv USA, který je nejnáročnějším rybářským trhem na světě, neboť právě zde se produkuje nejvíce měkkých nástrah na světě. Bez ohledu na druh dravé ryby, kterou chcete ulovit, Bass Assassin má něco pro každého...

Bass Assassin Lures  je rodinná firma, která je výrobcem měkkých umělých nástrah. Již více než 20 let existuje na trhu s rybářskými potřebamiv USA, který je nejnáročnějším rybářským trhem na světě, neboť právě zde se produkuje nejvíce měkkých nástrah na světě. Bez ohledu na druh dravé ryby, kterou chcete ulovit, Bass Assassin má něco pro každého z vás. Ať už jde o smáčky, ripper,y kopyta. Nabídka typů a barev pokryje všechny myslitelné podmínky. 

Bass Assasin nabízí desítky barevných kombinací, což dává široký prostor pro to, abychom za jakýchkoli okolností našli odpovídající barvu, tmavou, silně kontrastní, klasickou přírodu nebo gumy vydávající světlo ve tmě, hodně obměn perleti od klasické po modrou. Výrobce myslel i na míchání barev. Mnoho verzí má v jiné barvě jen ocásek, což na dravce funguje jako zaměřovač a spouštěč záběrů. Mnoho gum je také obohaceno zajímavým brokátem. Snad i ten nejvybíravější rybář si najde tu svoji top nástrahu.

Stalo se běžnou normou, že gumové nástrahy za oceánem jsou vyráběny z kvalitní gumy. Nejinak tomu je v případě této nástrah Bass Assassin. Možná to zní divně, ale je příjemná na dotyk. Měkká a zároveň trvalá.

Zobrazit

Gumy Bass Assassin Počet produktů: 63

Podkategorie

 • Sea shad

  BASS ASSASSIN - Sea Shad

  Je mnoho nástrah, které byly stvořeny za účelem lovu mořských dravců, ale osvědčily se i na zcela odlišných lovištích. Také nástraha Sea shad firmy Bass Assassin se ukázala být velmi dobrou nástrahou na candáty.

  Vyrábí se ve třech rozměrech 10cm, 12,7cm a největší z gum je patnácticentimetrová. Pracují dokonale díky vyprodlouženému ocásku a zajímavě napojené ocasní ploutvičce, která jestaví vodě velký odpor, jak to dělají jiné nástrahy, protože je postavena trohu nahoru. To dává sea shadu možnost vyniknout odchylnou ocasní prací, kdy se vlní větší část nástrahy.

  Ideální práci nástrahy dostaneme jen tehdy, kdy nepřetěžujeme celou nástrahu. To napovídá, jakým způsobem Bass Assassin sea shad používat. Vezmeme-li v úvahu její velikost, budou cílovou rybou štiky a candáti. Na připojeném videu můžete sledovat vertikální přívlač na candáty v holandsku.

  Do zatížení víceméně 12-15 gramů nástraha pracuje znamenitě, na vodě do pěti metrů je to znamenité vábidlo na dravce.

  Teprve při hlubší vodě a větším zatížení je třeba nasadit hlavičku s menším háčkem nebo použít přídavný trojháček (stinger), abychom velkým hákem nevyztužili celou nástrahu jak prkno.

  Nejvíce z nástrahy vytěžíme během kontrolovaného jemného propadu a delšího ponechání nástrahy na dně. Realistické vlnění a kolísání na boky získáme manévrováním s prutem během vedení.

  Speciální vyboulení bříška slouží k ukrytí offsetového háčku. Tato metoda se nejlépe osvědčí při lovu na mělkých zatostlých lovištích, kde se téměř celý rok ukrávají okázale velké štiky. 

  Optimální rozměry háčku jsou od 4/0 pro nejmenší gumu do 8/0 u největší patnácticentimetrové verze. Největší gumu je možho vyzbrojit klasickým jigovým háčkem o velikosti od 10/0 do 12/0.

  Nástraha se díky své neobvyklé měkkosti a elastičnosti dokonale chová uprostřed hustého porostu rostlin. S háčkem ukrytým uvnitř již můžeme nahazovat do nejvíce zarostlých ok a stále máme jistotu, že skvěle pracuje. Záběry ryb bývají velmi agresivní a silné, což může svědčit o tom, že výrobci se podařilo získat efekt, který u ryb vyvolává opravdovou agresi. Skvělé je, že guma je velmi odolná proti zubům dravců.

  Nesmíme zapomenout ani o lovu s touto nástrahou na moři. Mnoho lidí tvrdí, že je to dokonalá nástraha na tresky a kellery, ale také na mořské pstruhy, lososy a štiky. Můžeme ji použít jako první nebo druhou nástrahu na přívěsu, ale klidně i jako nástrahu hlavní, kdy to dovoluje hloubka loviště.

  Nelze přehlédnout ani mnohost barevných variací a zejména konstrastnost barev, kdy světlá ostře střídá tmanou a naopak. Například šedé tělo a oranžový ocas, medová guma s červeným ocasem, perlové břicho a červený hřbet. To není u nástrah příliš časté a tato odlišnost velmi často přinese úspěchy i na velmi prochytávaných vodách. V mnoha modelech jsou rovněž zataveny různé variace brokátu. Od velmi jemné zrnitosti po hrubý černý pepř. Mnoho firem se zaměřuje na chod nástrahy, ale zapomíná na barevnost, často to bývá i naopak. Při gumových nástrahách, ripperech Bass Assassin sea shad neplatí ani jedno. Výrobce nezanedbal ani chod nástrahy ani barevnou škálu, takže máme v krabičce vše pěkně sehrané a záleží jen na naší představivosti, kterou nástrahu si vybereme.  

 • Walleye Turbo Shad 4"

  Bass assasin Walleye Turbo Shad 4" - je deseticentimetrový candátový ripper z velmi poddajné vláčné gumy s neopakovatelnou akcí.

  Cílová ryba: candát

  Délka: 10cm

  Již název firmy Bass Assassin napovídá, k čemu byla nástraha stvořena. V porovnání s jinými gumami Walleye Turbo Shad  je základní nástrahou pro lov candátů, klasický tvar kopyta s velkou ocasní ploutví poměrně dost sklopenou dozadu. Mohlo by se zdát, že taková nástraha o tomto tvaru bude pracovat velmi jemně. Není většího omylu. Ocas pracuje velmi agresivně, což oceňují zejména leniví dravci. 

  Nástraha v oblíbené velikosti 10 centimetrů je již delší dobu základní nástrahou, se kterou v zemi původu (USA) hodně rybářů začíná lov. Její účinnost je jedna věc, ale klíčová otázka je i výběr barev. Bass Assasin nabízí desítky barevných kombinací, což dává široký prostor pro to, abychom za jakýchkoli okolností našli odpovídající barvu, tmavou, silně kontrastní, klasickou přírodu nebo gumy vydávající světlo ve tmě, hodně obměn perleti od klasické po modrou. Výrobce myslel i na míchání barev. Mnoho verzí má v jiné barvě jen ocásek, což na dravce funguje jako zaměřovač a spouštěč záběrů. Mnoho gum je také obohaceno zajímavým brokátem. Snad i ten nejvybíravější rybář si najde tu svoji top nástrahu.

  Nástraha je jemná a ve vodě nevídaně pohyblivá. Pokud jde o zbrojení, postačí klasická jigová hlavička s hákem 2/0 nebo 3/0. Hmotnost samotné hlavičky může být od dvou až do dvaceti gramů a guma bude stále dobře pracovat. Stejnoměrně, agresivně a stabilně - čili tak, jak to mají dravci rádi. Nejlepších výsledků dosáhneme při vertikálním lovu z lodě nad podvodními vrcholky, koryty řek, výmoly a všude tam, kde využijeme možnost pomalého vyklesávání nad překážkami, když děláme přískoky. S každým přískokem se guma bude dravci lahodně nabízet při klesání. Jde o skvělou nástrahu na candáty, ať už lovíme na mělčině nebo na několika metrech vody. Desítku rád šlukne i velký okoun.

  Také štikám tyto nástrahy přijdou k gustu, obecně ryby za určitých okolností mají v oblibě útočit na nástrahy v divných barvách, třeba fialková s červenou, černá s jasně zeleným ocáskem apod. Barevná škála Bass Assassin odstranila éru nahrazování nedostatku barev lihovými fixy.

  Stalo se běžnou normou, že gumové nástrahy za oceánem jsou vyráběny z kvalitní gumy. Nejinak tomu je v případě této nástrahy. Možná to zní divně, ale je příjemná na dotyk. Měkká a zároveň trvalá.

 • Swim Bait 5cm

  Swim Bait firmy Bass Assassin je novinkou roku 2013. Na první pohled si človek řekne, na co je na trhu bude další kopyto? Pokud ho vezmeme do ruky, zjistíme, že držíme něco úplně jiného. Malý klasický okounový rozměr 5cm, zajímavé barevné variace, kdy tělo a ocsásek vzájemně kontrastují, ale pak pohlédnete na kopyto a máte pocit, že patří na gumu o číslo větší. Ano, ocasní kopýtko je schválně větší, než by se na tam malou gumu služelo. Výrobce to však udělal záměrně. Po nahození máte hned od první otáčky navijákem pocit, že táhnete wobler, ocas pracuje tak intenzivně, že Vám bude vibrovat špice prutu. Není moc nástrah, které by při délce pouhých 5cm pracovaly tak intenzivně. Právě díky tomu tato malá nástraha zaujme často i velké dravce.

  Nástraha se dobře hodí k hlavičkám 2 až 6 gramů. Při rozměru háčku vel. 2 se silně hází v boky. Stačí ubrat trochu na měkkosti tělíčka tím, že zvětšíme háček na vel 1/0 a získáme úplně něco jiného. Tehdy vstupuje do akce samotný ocásek a nástraha pracuje o něco drobněji.

 • Die Dapper 9cm

  Bass Assassin Die Dapper je štíhlá nástraha o délce 9cm. Tvarem těla připomíná většinu drobných rybek obývajících naše vody. Když k tomu přidáme, že jde o aromatizovanou nástrahu, jde o smrtící kombinaci. Tvar jako vysněný pro lov na rychlý propad, rychlé vedení pod hladinou při lovu bolenů nebo pomalé vedení u dna. Prostě vždy, když chcete chytit rybu.Drážka v břišní části nástrahy má za úkol pojmout offsetový háček s malým zatížením. Nástraha se ieálně hodí k oblovování zalitých mělčin. Na devíticentimetrovou nástrahu má poměrně výraznou hlavu, jemně proužkované boky a ocasní ploutev ve velmi neobvyklém tvaru. Když to dáme vše dohromady, získáme nástrahu, která pracuje skvěle a vytváří ve vodě hydroakustické vlny.

  Jde o skvělou nástrahu na okouny a candáty.

  Při pomalém vedení pracuje subtilně a jemně. Každé rychlejší poškubnutí prutem vyvolá agresivní odskok s převrácením nástrahy na bok. Dá se použít při opravdu agresívním propadu nebo naopak velmi pomalém vedení nade dnem. Při nastražení na skrytý offsetový háček získáme dokonalou nástahu do hustých rostlin. Štíhlý tvar výrazně eliminuje zachytávání rostlin na nástraze, což umožňuje lovit štiky ukryté hluboko v zelí. Lov v hustých pásech rostlin ale není jediný způsob, jak využít Die Dapper.

  Optimální vyzbrojení jigovou hlavičkou je háček vel. 4/0 a váha hlavičky do 15g. Při této kombinaci pracuje nástraha nejlépe. Při větším zatížení se již vyhlušuje práce ocásku, ale v některých situacích i to může být výhodou. Bez ohledu na její stavbu má nástraha dobré letové vlastnosti, což oceníme zejména při lovu na zarostlých vodách, kdy i při zatížení jen několikagramovou zátěží létá nástraha dobře do dálky.


  Nelze opomenout vůni nástrahy. Die Dapper je navoněn tak, aby u ryb vzbuzoval chuť k jídlu, což dokáže dělat divy zejména na silně prochytávaných vodách.

 • Saltwater Shads

  Saltwater Shads jsou gumové nástrahy s divokými ocásky. Deseticentimetrová má ocásek vidlicový, naproti tomu dvanácticentimetrová má ještě hbitější hadí monoocásek. Široké tělíčko rozšiřující se od hlavy do středu těla krásně schová offsetový háček a pak se postupně zužuje k ocásku, kde přechází v rosolovitě kmitající štíhlý vidlicový ocásek, díky kterému nástraha pracuje.

  Nástraha se samozřejmě velmi dobře hodí i k lovu s klasickými jigovými hlavičkami, kdy při nastražení na jigovce nástraha pracuje velmi divoce a na každé škubnutí špičkou reaguje mohutnými skoky, aby se pak na napnuté šňůře pomalu ve spirálách snášela ke dnu. Právě pomalý propad sloupcem je snad neúčinnější metoda lovu touto nástrahou, proto se raději vyhněte přílišnému přetěžování nástrahy zbytečnými gramy hlavičky. S lehkou hlavičkou získáte daleko zajímavější práci nástrahy.

  Saltwater Shads jsou vhodné i pro razítkování dna.  Nemusí to být přímo klasický propad, někdy je lepší dělat i kratší výpady nade dnem, jako bychom lovili vertikálně z lodi. Krátké časté škubnutí způsobují, že nástraha kmitavě pracuje bez přestání. Stačí si to vyzkoušet u břehu, abychom měli představu, jak nástraha pracuje při lovu. Hlavčka rozviřuje písek, bahno nebo kal a pochyblivý ocásek se svíjí na všechny strany. Vypadá to, jako by nějaký tvoreček hledal něco na dně. Taková práce s gumou zůstane jen zřídkakdy bez povšimnutí dravců.

  Stejnou techniku můžeme použít při lovu na místech s bujnou vegetací jen s tím rozdílem, že nástrahu nenecháme dotýkat se dna. Kroutím s ní mezi rostlinami, listy a lodyhami. Tímto způsobem hledáme štiky a velké okouny. Pokud se v nádrži vyskytuje i bolen, můžeme zkusit štěstí s některou z přírodních barev a imitovat raněnou ouklej.

  Doporučené jigivé hlavičky jsou s háčky 4/0 až 5/0 a hmotností do 10g.

 • Vapor Shad 12,5cm

  Vapor Shad 12,5cm - aromatizovaný

  Další novinkou ze stáje Bass Asssassin je originální guma Vapor Shad. Na první pohled vypadá jako velká guma na Drop shot. Velkou se však zdá pouze v myslích těch rybářů, kteří jsou léta zvyklí chytat výhradě na miniaturní nástrahy. Těch 12,5 centimetrů není moc, vlastně je to nejuniverzálnější velikost na všechny dravce včetně okouna. Ani 20cm okoun se neštítí ho napadnout a polknout. S gumou si bez problému poradí každý candát nebo štika. Těžší je už pojmenovat práci této nástrahy. Velmi měkký korpus, trohu vybroušený a zužující se k rozštěpené ocasní ploutvi ocásku způsobují hadovitou práci bez ohledu na to jestli nástrahu zbrojíme jigovou hlavičkou,  offsetovým jednoháčkem nebo dropshotovým háčkem. Důležité je dodávat nástraze život pohyby prutem. Jemné poškubávání a hra na místě jsou to pravé všude tam, kde jsou jámy a zajímavá místa. Naproti tomu dlouhé skoky, metr nebo i dva, po kterých necháváme nástrahou propadávat ke dnu jsou vhodné pro pročesávání nudně plochého dna. Z lodi není na škodu provést někdy i rychlejší propad a nechat nástrahu jen tak se vláčet po dně. Záleží tedy jen na naší fantazii, jaký pohyb nástraze udělíme. Před lovem je dobré si zkusit sestavu nacvičit na mělčině, kde uvidíme, jak a na co nástraha reaguje.

  Stejně jako všechny zaoceánské gumy, i Vapor Shad je vyrobena z měkkého, ale zároveň trvalého materiálu. Vydrží záběry mnoha dravců a opakované přezbrojení. Je to další z nástrah nasycená vábícím atraktorem, který drží svůj pach i po opravdu dlouhém lovu. Speciální formule je tajemstvím firmy. V případě Vapor Shad se prostě nic neponechalo náhodě. Nástraha vykazuje dokonce povrchovou úpravu v podobě imitace rybích šupinek. Dravci napadají větší oběti většinou od hlavy nebo je uchopí v půli těla a potom obracejí do jícnu. Háček 4/0 nebo 5/0 vzhledem k měkkosti gumy na úspěšný zásek bohatě postačí.

  Konstrukce gumy dovoluje její použití při vertikálních metodách přívlače, stejně jako statické přívlači, kdy se necháme v lodi unášet proudem a nástraha jen vlaje v hloubce pod námi. To může mít někdy až nevídané výsledky.

na stránku
Zobrazují se 1 – 30 z 63 položek
Zobrazují se 1 – 30 z 63 položek