Woblery Alex

Novinky

Slevy

Woblery Alex

Historie srbské firmy Costa je příběhem o nikdy nekončící cestě za dokonalosté. Cestě, jejímž hlavním cílem není zisk, ale spíše vyrobení nejdokonalejšího wobleru na světe. Neobvyklé ručně dělané nástrahy z balsy, jejichž práce ve vodě bere dec, jsou největší odměnou za ohromný díl lidské práce, tisíce testů, s nimiž je spojená ruční produkce ná...

Historie srbské firmy Costa je příběhem o nikdy nekončící cestě za dokonalosté. Cestě, jejímž hlavním cílem není zisk, ale spíše vyrobení nejdokonalejšího wobleru na světe. Neobvyklé ručně dělané nástrahy z balsy, jejichž práce ve vodě bere dec, jsou největší odměnou za ohromný díl lidské práce, tisíce testů, s nimiž je spojená ruční produkce nástrah z balsy. Obrázky napoví jen část historie. Když vezmeš do ruky wobler alex, ucítíš, že wobler má v sobě život. Nedostižná jakost několikanásobného malování na první pohled udělá velmi silný dojem. Věrné barevné vzory imitující skutečné ryby, rozkreslení škřelí a očí doplňuje hloubku barevnosti. Inovační systém rámové drátěné kostřičky odlehčuje wobler od přetížení a dovoluje wobleru pracovat volně. Aerodynamické možnosti při letu vzduchem utvářejí nové standardy nástrah této velikosti. Firma Costa Co. vznikla v roce 1993, kdy ji založil Alexander Veselinoc, býalý designer Ugly Duckling a svými produkty již dobyla srdce nejednoho rybáře po celém světě.

Zobrazit

Woblery Alex Počet produktů: 13

Podkategorie

 • Tango SR

  TANGO FSR (Shallow Runner) - mělce potápivý wobler, který nabízí akci a odolnost typickou hlavně pro woblery deep runner. Vysněným lovištěm pro tyto nástrahy jsou podvodní kopce, hrany koryt a brázdy za kameny, kde hloubka nepřekračuje 4 metry. Mnoho dravců si na vlastní zuby vyzkoušelo jejich realitický vzhlede a chování pod vodou. Wobler Alex Tango připomíná tvarem i chováním ve vodě plotici. Jde o znamenitou nástrahu na lov říčních candátů na řekách jako je Dyje.

  Parametry:

  TANGO 7FSR

  • plovoucí
  • potápivost 1,5m
  • délka 7cm
  • hmotnost 9g


  TANGO 8FSR

  • plovoucí
  • potápivost do 2m
  • délka 8cm
  • hmostnost 15g
 • Tango DR

  TANGO FDR (Deep Runner) - Vše, co by měl mít dokonalý wobler. Ve vzduchu letí hladce, neboť využívá svůj dokonalý tvar lopatky. Jemně dopadá na hladinu. Již při prvním pohybu kličkou navijáku se lopatka zařízne ostře do hladiny vody a korpus wobleru začíná silně vibrovat a wobler se pod velkým úhlem vydá na cestu do hlubin jezera . Celá rodina woblerů Alex se vyznačuje unikátními vzory tvarů a barev, jakož i speciálním rámovým systémem zbrojení, který tělo chrání před přetížení a umožňuje dosažení neobvyhlé rovnováhy pod vodou a přirozenou práci wobleru. Lopatky byly vyrobeny z materiálů nejvyšší jakosti, charakterizované vysokou trvanlivostí a optimálním tvarem. Při výrobě lopatek byly použity vysoce jakostní polymery, což designerům umožňilo použít tenké lopatky, které velmi snadno řežou vodu a nepřežežují korpus nástrahy.

  Tango DR je díky své schopnosti hlubokého ponoření favoritem pro lov candátů na trolling nebo v říčních jámách. Při relativně malé velikosti je ideálním penetrátorem do podvodních rýh, děr a koryt. Milují ho lovci candátů a medailových okounů. Práce wobleru Alex Tango deep runner připomíná opravdovou rybku, unikátní wzory, neobbyklá paleta barev, trvanlivost a odolnost proti zubům nějvětších dravců, způsobuje, že rybář, který jednou vezme do ruky Alexy, jim zůstane věrný a nechce už lovit na jiné nástrahy.

 • Alex Costa SR

  Balzový wobler alex Costa SR

  Na první pohled bychom Alex Costa možná zařadili mezi woblery typu minnow. Při důkladnějším pohledu však zpozorujeme výrazněji vypouklou břišní část, což Costu odlišuje od běžných minnow woblerů. Díky tomuto vylepšení Costa disponuje během vláčení silnou akcí s výraznými odchýleními ocasní části.

  Nástraha se dobře chová jak při klasickém vláčení, tak lehkém trollingu. Přirozené chování ve vodě, přepěkné malování a jedinečnost této nástrahy způsobují, že velké ryby se odlepují ode dna a útočí na wobler ve sloupci.

  Verze SR (shallow runner) se dokonale chová v říčních lovištích. Lovci lososů a mořských pstruhů si tento wobler zamilují nejen z důvodu jeho realistického vzhledu a chodu, zabijácké účinnosti v čistých lososovo-pstruhových vodách, ale také trvalé a odolné konstrukci. Perfektní vyvážení umožňuje daleké a přesné nahazování, což je u lehkých balzových woblerů spíše výjimečné.

  Wobler se ve vzduchu chová jako střela, letí přímo a daleko, nikdy se nezamotává do trojháčků, což značně prodlužuje dobu efektivního lovu na pstruhové řece s mořskými pstruhy.

  Všechny woblery firmy costa jsou ručně individuálně testovány a jejich chod a zanořování jsou vyzkoušeny. Woblery jsou dodávány v pevných krabičkách, které zajistí jejich bezpečnou přepravu k zákazníkovi bez poškození.

 • Costa Deep Runner Jointed

  Alex Costa Deep Runner je dvojdílný balsový wobler srbské výroby. Tyto woblery se vyznačují kvalitní prací a jdou určeny především na lov candátů.

 • Costa medium runner

  Na první pohled by se série Costa dala zařadit mezi woblery typu minnow. Při bližším zkoumání zjistíme, že wobler má vypouklou břišní část, což jej odlišuje od klasického minnowa. Díky této vlastnosti Costa disponuje silnou akcí s výraznými výkyvy ocasu. Nástraha se osvědčuje jak při klasické přívlači, tak lehkém trollingu.

 • Ritmo - jointed

  Wobler Alex Ritmo  - jointed

  Série Ritmo vznikla díky neobvyklému designérskému umění Alexandra Veselinoviče, který se zaměřil na vytvoření dokonalé nástrahy disponující vlastnosmi, které by se daly použít za každých podmínek, s nimiž se rybář může u vody potkat. Wobler se strmě zanořuje do požadované hloubky a plave precizně kolébajíc se ze strany na stranu, přičemž vytváří pro dravce nezvykle lákavé vibrace. Délka může mást, ale i malý Ritmo přitahuje i opravdu velké dravce. To hlavně díky neobvyklému tvaru wobleru, který vytváří dojem velkého a velmi chutného sousta.

  Pokud na neznámém lovišti nevíte, jakou nástrahu vyzkoušt, Ritmo může být jasná volba na zjištění, jaké druhy se ve vodě vlastně nacházejí.

 • Ritmo Deep Runner

  Ritmo Deep Runner

 • Tango Deep Runner -...

  TANGO FDR (Deep Runner) -  vše, čím by se měl vyznačovat dokonalý wobler. Ve vzduchu letí hladce, přičemž využívá svou speciálně vyprofilovanou lopatku. Již při prvním pohybu kličkou navijáku se lopatka zakousne ostře do vody, korpus začíná intenzivně vibrovat a wobler se vydá na svoje toulky hlubinami jezera. Celá rodina woblerů Alex se vyznačuje unikátním vzorníkem a speciálním rámovým systémem konstrukce kostřičky, který brání přetěžování wobleru a umožňuje dosažení nezvyklé rovnováhy pod vodou a přirozeného pohybu. Lopatky jsou vyrobeny z materiálů nejvyšší jakosti a vyznačují se vysokou trvalostí a optimálním tvarem. K výrobě lopatek se používají vysoce kvalitní polymery, což designérům dovolilo vyrobit tenkou a odolnou lopatku, který velmi dobře řeže vodu a nepřetěžuje korpus wobleru.

   
  Tango 8DR díky své charakteristické vysoké hlubokopotápivosti ( v trollingu až osm metrů) při relativně nevelkých rozměrech se stal ideálním penetrátorem podvodních koryt, blat a děr. Velmi si ho oblíbili lovci candátů a medajlových okounů.  Práce wobleru připomíná opravdovou rybku, unikátní barevná škála, trvalost, odolnost proti zubům největších dravců, způsobují, že rybář, který jednou zkusí Alex, už nechce chytat na jiné woblery a bude jim do smrti věrný.

  Pracovní hloubka

  spinning - 6,5m
  trolling - 8m

Zobrazují se 1 – 13 z 13 položek
Zobrazují se 1 – 13 z 13 položek