Woblery Alex

Katalog

Novinky

Slevy

Woblery Alex

Historie srbské firmy Costa je příběhem o nikdy nekončící cestě za dokonalosté. Cestě, jejímž hlavním cílem není zisk, ale spíše vyrobení nejdokonalejšího wobleru na světe. Neobvyklé ručně dělané nástrahy z balsy, jejichž práce ve vodě bere dec, jsou největší odměnou za ohromný díl lidské práce, tisíce testů, s nimiž je spojená ruční produkce ná...

Historie srbské firmy Costa je příběhem o nikdy nekončící cestě za dokonalosté. Cestě, jejímž hlavním cílem není zisk, ale spíše vyrobení nejdokonalejšího wobleru na světe. Neobvyklé ručně dělané nástrahy z balsy, jejichž práce ve vodě bere dec, jsou největší odměnou za ohromný díl lidské práce, tisíce testů, s nimiž je spojená ruční produkce nástrah z balsy. Obrázky napoví jen část historie. Když vezmeš do ruky wobler alex, ucítíš, že wobler má v sobě život. Nedostižná jakost několikanásobného malování na první pohled udělá velmi silný dojem. Věrné barevné vzory imitující skutečné ryby, rozkreslení škřelí a očí doplňuje hloubku barevnosti. Inovační systém rámové drátěné kostřičky odlehčuje wobler od přetížení a dovoluje wobleru pracovat volně. Aerodynamické možnosti při letu vzduchem utvářejí nové standardy nástrah této velikosti. Firma Costa Co. vznikla v roce 1993, kdy ji založil Alexander Veselinoc, býalý designer Ugly Duckling a svými produkty již dobyla srdce nejednoho rybáře po celém světě.

Zobrazit

Woblery Alex Počet produktů: 21

Podkategorie

 • Tango SR

  TANGO FSR (Shallow Runner) - mělce potápivý wobler, který nabízí akci a odolnost typickou hlavně pro woblery deep runner. Vysněným lovištěm pro tyto nástrahy jsou podvodní kopce, hrany koryt a brázdy za kameny, kde hloubka nepřekračuje 4 metry. Mnoho dravců si na vlastní zuby vyzkoušelo jejich realitický vzhlede a chování pod vodou. Wobler Alex Tango připomíná tvarem i chováním ve vodě plotici. Jde o znamenitou nástrahu na lov říčních candátů na řekách jako je Dyje.

  Parametry:

  TANGO 7FSR

  • plovoucí
  • potápivost 1,5m
  • délka 7cm
  • hmotnost 9g


  TANGO 8FSR

  • plovoucí
  • potápivost do 2m
  • délka 8cm
  • hmostnost 15g
 • Alex Costa

  Na první pohled bychom Alex Costa možná zařadili mezi woblery typu minnow. Při důkladnějším pohledu však zpozorujeme výrazněji vypouklou břišní část, což Costu odlišuje od běžných minnow woblerů. Díky tomuto vylepšení Costa disponuje během vláčení silnou akcí s výraznými odchýleními ocasní části.

  Nástraha se dobře chová jak při klasickém vláčení, tak lehkém trollingu. Přirozené chování ve vodě, přepěkné malování a jedinečnost této nástrahy způsobují, že velké ryby se odlepují ode dna a útočí na wobler ve sloupci.

  Verze SR (shallow runner) se dokonale chová v říčních lovištích. Lovci lososů a mořských pstruhů si tento wobler zamilují nejen z důvodu jeho realistického vzhledu a chodu, zabijácké účinnosti v čistých lososovo-pstruhových vodách, ale také trvalé a odolné konstrukci. Perfektní vyvážení umožňuje daleké a přesné nahazování, což je u lehkých balzových woblerů spíše výjimečné.

  Wobler se ve vzduchu chová jako střela, letí přímo a daleko, nikdy se nezamotává do trojháčků, což značně prodlužuje dobu efektivního lovu na pstruhové řece s mořskými pstruhy.

  Všechny woblery firmy costa jsou ručně individuálně testovány a jejich chod a zanořování jsou vyzkoušeny. Woblery jsou dodávány v pevných krabičkách, které zajistí jejich bezpečnou přepravu k zákazníkovi bez poškození.

 • Costa Deep Runner Jointed

  Alex Costa Deep Runner je dvojdílný balsový wobler srbské výroby. Tyto woblery se vyznačují kvalitní prací a jdou určeny především na lov candátů.

 • Costa medium runner

  Na první pohled by se série Costa dala zařadit mezi woblery typu minnow. Při bližším zkoumání zjistíme, že wobler má vypouklou břišní část, což jej odlišuje od klasického minnowa. Díky této vlastnosti Costa disponuje silnou akcí s výraznými výkyvy ocasu. Nástraha se osvědčuje jak při klasické přívlači, tak lehkém trollingu.

 • Costa shallow runner...

  Balsový dělený mělce pracující wobler určený k lovu candátů a štik

Zobrazují se 1 – 21 z 21 položek
Zobrazují se 1 – 21 z 21 položek