Salmo Pike

Katalog

Dostupnost

  Novinky

  Slevy

  Salmo Pike

  Salmo Pike

  V historii produkce umělých nástrah se již objevilo a stále objevuje mnoho imitací štiky. Výrobci znají sklony tohoto dravce ke kanibalismu a bez lítosti jí využívají. PIKE od firmy Salmo nemá sobě rovných. Má dokonalý realistický vzhled štiky v přírodních barvách, tak i specifickou akci, která již dostala nejeden fantastický exemplář...

  Salmo Pike

  V historii produkce umělých nástrah se již objevilo a stále objevuje mnoho imitací štiky. Výrobci znají sklony tohoto dravce ke kanibalismu a bez lítosti jí využívají. PIKE od firmy Salmo nemá sobě rovných. Má dokonalý realistický vzhled štiky v přírodních barvách, tak i specifickou akci, která již dostala nejeden fantastický exemplář dravce. Je pravdou, že PIKE není nejlepší v každých podmínkách a místě. Názory mnoha dobrých lovců štik z mnoha krajin však jsou za jedno v tom, že v mnoha situacích hraje skutečnost této nástrahy nevysvětlitelný prim. Tehdy stojí mít za to v krabičce a na prutě profesionální nástrahu Salmo pike. Útoky na Salmo Pike jsou velmi agresivní, velké štiky ji bez rozmyslu polykají a nástraha velmi často končí hluboko v tlamě velkého dravce. Proto je vhodné mít sebou dlouhé štípací kleště na štípání trojháčků.


  Typ nástrahy: Crankbait

  Rok uvedení na trh: 1992

  dosutpné rozměry 9,11,13 a 16cm
  Typ przynęty - Crankbait
  Vyráběné verze: Plovoucí, Jointed, Shallow Runner, Deep Runner i Super Deep Runner.
  Počet barev - 5
  Doporučený způsob lovu - casting , trolling
  Určený k lovu ryb: štika, muskie, candát

  Modelové loviště a metoda :
  PE 9, 11, 16SR - mělké (1 - 4m), zarostlé břehy jezer, přívlač.
  PE16F, S - hlubší (3 - 7 m) úseky velkého jezera, trolling.

  Jak lovit na Salmo PIKE:
  Všechny plovoucí modely z rodiny Salmo pike jsou dokonalé nástrahy pro lov v příbřežních particích jezer o hlouvce od 0,5m (PIKE 9F, PIKE 11F) do 3 - 4 m (PIKE 9SDR, PIKE 16F). Stejěn jako v případě ostatních nástrah na štiky se nejvíce osvědčuje volné vedení se změnou rychlosti a častými pauzami v navíjení. Na velkých řekách lovíme hlavně přitahováním nástrahy po proudu s občasným zpomalením poblíž podehletých břehů a trsů rostlin. Model PIKE 16S opatřený kovovou lopatkou je dokonalá trollingová nástraha a velké pelagické štiky na volné vodě. Bez dodatečného zatížení zanořuje do hloubky přes šest metrů, dovolujíc skutečné prolobení několikametrových hloubek.

  Hloubka ponoru (m) spinning/trolling:
  PE9F - 0,5 / 1,0m
  PE9SDR - 2,0 / 3,0m
  PE11F - 0,5 / 1,0m
  PE11DR - 1,5 / 2,5m
  PE11JF - 0,5 / 1,0m
  PE11JDR - 1,5 / 2,5m
  PE13JF - 1,2 / 2,0m
  PE13JDR - 2,0 / 3,0m
  PE16SR - 0,5 / 1,5m
  PE16F - 2,0 / 5,0m

  BEROU VELKÉ ŠTIKY JEN NA GUMY? Citace Pana Piotra Piskorskiego

  "Další den nás vítá pěkné, slunečné počasí. Budou ryby brát? Vyplouváme s novou nadějí. Na obou prutech pracuje šťastný  Salmo Pike 16F v barvě PE. Okolo poledne mám záběr na hloubce 6-7 m. Od začátku vím, že jsem zatnul pěknou obludu. Pokojné pohazování hlavou do stran, po nichž je vidět mohutné tělo ryby, mě dostávají do kolen. Jedním jsem si jistý - něco takového jsem ještě nikdy neměl na prutě. Potahuji rybu k hladině, ale najednou si musím sednou. Je ještě větší, než jsem si myslel. Začínám se obávat o své srdce. Voda je dost studená. Náš Lowrance ukazuje teplotu jen kolem 7 stupňů Celsia. Nestvůra není příliš energická. Přesto celkem v poklidu několikrát z navijáku vytahuje několik desítek metrů 45librové pletenky. Něco takového na mých vodách ještě žádná štika neudělala. No ale tohle je přece velká štika. Při dalším navedení k lodi se rozhoduji brát štiku rukou. Takový exemplář si nezaslouží vylovení gafem. K mému štěstí jsou trojháčky schovány v její ohromné tlamě. Radek mi pomáhá vstát z kolen. Ryba je v lodi ! Ještě nemohu uvěřit tomu, co se stalo. Najednou před sebou vidím svoji vysněnou životní rybu v celé své kráse. Po důkladném změření se nám zastavuje dech v prsou - 130cm ! Uděláme pár fotek a supermana vracíme vodě. Držím ji za ocas a chvíli klidně leží. Po několika sekundách se začíná vyrvávat z mého sevření. Je vidět, že ještě měla dost síly. Vypadá to, že pochopila, že nemá smysl bránit se těm našim pár fotkám. Těď je to něco jiného. Po krátké chvíli se dravec vrací do své rodné hlubiny takovým tempem, že nejsem schopný ji udržet. Štěstí je dokonalé !"

  Zobrazit

  Salmo Pike V této kategorii není žádné zboží.