Gumy Orka

Novinky

Gumy Orka

Nástrahy Orka pocházejí ze Srbska, kde se vyrábějí od roku 1992.

Proč ORKA nástrahy?

Orka nástrahy jsou mimořádně účinné i na silně prochytávaných vodách. Klíčem úspěchu je fakt, že tyto silikonové nástrahy vydávají specifické vibrace, které dravé ryby intenzivně vnímají. Každá Orka má jinou frekvenci a typ vibrací, proto můžeme vybírat nástrahy...

Nástrahy Orka pocházejí ze Srbska, kde se vyrábějí od roku 1992.

Proč ORKA nástrahy?

Orka nástrahy jsou mimořádně účinné i na silně prochytávaných vodách. Klíčem úspěchu je fakt, že tyto silikonové nástrahy vydávají specifické vibrace, které dravé ryby intenzivně vnímají. Každá Orka má jinou frekvenci a typ vibrací, proto můžeme vybírat nástrahy pro okamžiky, kdy jsou ryby pasivní a spíše je vyprovokujeme jemným pohybem, tak i pro momenty, kdy aktivně loví a vyžadují agresivnější akci. Ryba jako první vnímá na větší vzdálenost vibrace, které spustí její instinktivní reakci, dále pak vstupuje do hry náš rybářský cit a um v tom, zda dokážeme rybu vedením nástrahy a správnou volbou barev přesvědčit k záběru. Proto nabízíme širokou paletu barev s různými typy flitrování, aby naše volba byla snažší (nebo složitější )!

Zobrazit

Gumy Orka Počet produktů: 160

Podkategorie

 • ORKA Shad tail

  Shad tail se díky svým úspěchům stal klasikou mezi rybáři napříč celým světem. Jedná se o kombinaci plochého těla rybky a twisterového ocásku, který je specifický svou velkou plochou. Výsledkem je nástraha se silnými vibracemi a výraznou schopností vyprovokovat i málo aktivní dravce. Jedinečný materiál zaručuje nezměněnou pohyblivost i v chladné vodě! Shad tail je vyráběn ve velikostech 100, 130, 150, 170, 210mm a díky této variabilitě jsou nástrahy použitelné jak pro lov ryb běžných velikostí, tak trofejních ryb! Nástrahy jsou dostupné ve 12 barevných provedeních. Shad taily jsou mimořádně účinné i na silně prochytaných vodách, výborně fungují na candáty, štiky, ve svých největších velikostech jsou neodolatelné pro sumce a další trofejní dravce! Odborníky na mořský rybolov jsou Shad taily oceňovány jako vyjímečně účinné nástrahy na pollaky i další druhy tresek! 

 • ORKA Tail twistery

  Skupinu nástrah ORKA tail tvoří tři druhy jednoocáskových twisterů ­ Tail, Reaper, Hammer. Každá skupina Orka twisterů má svou osobitou charakteristiku, jinak se chová Tail, jinak Reaper i Hammer. Svým způsobem zpracování a tvarem jsou ORKA twistery zcela originální. Tělo Orka twisteru má třídimenzionální rozměr a různé poměry délky, šířky a výšky dodávají těmto twisterům jedinečné vlastnosti, které ještě umocňuje jemné vroubkování. Některé typy mají chránič na háček, díky kterým jsou nezaměnitelné a výborně brání váznutí háčku v překážkách. Orka twistery jsou vhodné pro lov všech dravých druhů ryb. Menší Orka twistery (velikost 5, 6 a 7cm) vykazují výborné výsledky při lovu pstruhů.

 • ORKA Shad

  Ripper ORKA Shad se stává díky svým vlastnostem velmi populární mezi zahraničními a domácími rybáři. Nejvíce dominantní charakteristikou Orka shad je tvar ploché ryby a hlavně rozložení hmostnosti. Starší nástrahy mají těžiště vzadu, ale Orka Shad má těžiště níž, v břiše nástrahy a důsledkem toho dochází k optimálnímu pohybu při tažení a to ze strany na stranu (vlevo-vpravo). Vibrace začínají od ocasu a pak se pomalu nesou do celého těla nástrahy.

 • ORKA Marmaid

  Orka Marmaid patří do nejnovější generace Orka nástrah a díky svému tvaru a použitému materiálu, je dosaženo optimálníh pohybu už i při velmi pomalém vláčení. Orka Marmaid vytváří velmi jemné vibrace a provokuje především okounovité dravce k rychlému útoku. Mimořádně vhodné pro lov candátů, okounů, bolenů a štik, velmi efektivní při mořském rybolovu! Optimální způsob vedení je styl »stop and go«, tedy popotahováním s delšími pauzami anebo přískoky s následným pomalým vyklesáváním nástrahy. Jsou k dispozici v sedmi barevných vzorech s perlovým efektem. Díky velmi vláčnému materiálu, který nemění vé vlastnosti ani ve studené vodě, jsou Marmaidy určeny také k lovu na dírkách, kdy s lehkou hlavičkou a občasným popotahováním nástrahy , docílíme velmi lákavého pohybu pro pstruhy a siveny.

 • ORKA Double tail

  Double tail je zajímavou nástrahou, mající za určitých podmínek překvapivé výsledky. Kombinací plochého, vodorovně orientovaného těla a dvouocasého twisteru, vznikla nástraha, která díky rozdílné délce ocásků vytváří provokativní pohyb a vzhledem ke svému širokému tělu pomalu a dráždivě klesá ke dnu. Je jen na rybáři, jakým způsobem ji oživí. Můžeme s ní pracovat v horní části vodního sloupce, kdy přískoky napodobujeme prchající žábu anebo popotahováním po dně vyvoláme dojem umírající rybky. Double tail je výborný pro lov štik v zarostlých vodách nebo pro lov tloušťů v místech, kde žáby tvoří část jídelníčku ryb. Velmi dobře funguje při lovu candátů a sumců ze dna. Vzhledem ke svým intenzivním dvojitým vibracím je zajímavý také při mořském rybolovu.

 • ORKA Twisting Worms

  Orka twisting worms a wiggley worms jsou primárně určeny pro ryby, které preferují ve své potravě různé druhy rousnic, žížal a červů. Chytáme na ně parmy, okouny, sumce, tlouště. Dají se použít jak pro přívlač, tak pro různé metody lovu nedravých ryb ­ plavanou, feedr. Při tomto použití doporučujeme použití živočišných posílovačů a občasným pohybem upozorníme rybu na přítomnost nástrahy. Worms jsou velmi učinné i při lovu na "dírkách" na plavanou či jigging. Při přívlači je můžeme nastražit jak na klasickou jigovou hlavičku ­ buď jednotlivě nebo ve skupině, tak můžeme použít systémky Texas či Carolina rig.

 • Orka Bullhead

  Orka Bullheads jsou jedny z nejoriginálnějších twisterů na trhu. Nejlépe se s touto návnadou chytá candát, okoun, štika a sumec . V přírodě bullheads (hlaváči/vranky) žijí na dně a jejich pohyby jsou krátké přískoky. Stejným způsobem je doporučeno používat i tuto nástrahu, aby budila reálný dojem živé ryby. Pro tento druh jsou speciálně konstruované jigy, které dělají nástrahu velmi stabilní a nedochází k převrácení do strany. S různým nastavením úhlu zavedeného jigu je možné dosáhnout při vláčení rozdílné pohyby. Například při nastavení Bullhead twisteru do úhlu 80°, dochází k napodobení hlaváče při hledání potravy a následnému vyprovokování dravce k útoku.

 • Orka Skirts

  Orka Skirts jsou přídavné gumové třásně na trojháčky třpytek, na jigové hlavy před twistery a rippery. Chobotničky pracují při popotahování (stop - go), kdy třásně vytvářejí zajímavé vibrace a fungují jako optický spouštěč záběrů. Skirts je možné kombinovat například s Orka Worms v různých velikostech, takto používané jsou vhodné pro lov většiny dravých ryb. Toto je jen jedna odzkoušená kombinace, věříme však, že s touto nástrahou zapojíte fantazii i vy!

na stránku
Zobrazují se 1 – 30 z 160 položek
Zobrazují se 1 – 30 z 160 položek