Sea shad

Katalog

Druh nástrahy

Novinky

Sea shad

BASS ASSASSIN - Sea Shad

Je mnoho nástrah, které byly stvořeny za účelem lovu mořských dravců, ale osvědčily se i na zcela odlišných lovištích. Také nástraha Sea shad firmy Bass Assassin se ukázala být velmi dobrou nástrahou na candáty.

Vyrábí se ve třech rozměrech 10cm, 12,7cm a největší z gum je patnácticentimetrová. Pracují dokonale díky vypr...

BASS ASSASSIN - Sea Shad

Je mnoho nástrah, které byly stvořeny za účelem lovu mořských dravců, ale osvědčily se i na zcela odlišných lovištích. Také nástraha Sea shad firmy Bass Assassin se ukázala být velmi dobrou nástrahou na candáty.

Vyrábí se ve třech rozměrech 10cm, 12,7cm a největší z gum je patnácticentimetrová. Pracují dokonale díky vyprodlouženému ocásku a zajímavě napojené ocasní ploutvičce, která jestaví vodě velký odpor, jak to dělají jiné nástrahy, protože je postavena trohu nahoru. To dává sea shadu možnost vyniknout odchylnou ocasní prací, kdy se vlní větší část nástrahy.

Ideální práci nástrahy dostaneme jen tehdy, kdy nepřetěžujeme celou nástrahu. To napovídá, jakým způsobem Bass Assassin sea shad používat. Vezmeme-li v úvahu její velikost, budou cílovou rybou štiky a candáti. Na připojeném videu můžete sledovat vertikální přívlač na candáty v holandsku.

Do zatížení víceméně 12-15 gramů nástraha pracuje znamenitě, na vodě do pěti metrů je to znamenité vábidlo na dravce.

Teprve při hlubší vodě a větším zatížení je třeba nasadit hlavičku s menším háčkem nebo použít přídavný trojháček (stinger), abychom velkým hákem nevyztužili celou nástrahu jak prkno.

Nejvíce z nástrahy vytěžíme během kontrolovaného jemného propadu a delšího ponechání nástrahy na dně. Realistické vlnění a kolísání na boky získáme manévrováním s prutem během vedení.

Speciální vyboulení bříška slouží k ukrytí offsetového háčku. Tato metoda se nejlépe osvědčí při lovu na mělkých zatostlých lovištích, kde se téměř celý rok ukrávají okázale velké štiky. 

Optimální rozměry háčku jsou od 4/0 pro nejmenší gumu do 8/0 u největší patnácticentimetrové verze. Největší gumu je možho vyzbrojit klasickým jigovým háčkem o velikosti od 10/0 do 12/0.

Nástraha se díky své neobvyklé měkkosti a elastičnosti dokonale chová uprostřed hustého porostu rostlin. S háčkem ukrytým uvnitř již můžeme nahazovat do nejvíce zarostlých ok a stále máme jistotu, že skvěle pracuje. Záběry ryb bývají velmi agresivní a silné, což může svědčit o tom, že výrobci se podařilo získat efekt, který u ryb vyvolává opravdovou agresi. Skvělé je, že guma je velmi odolná proti zubům dravců.

Nesmíme zapomenout ani o lovu s touto nástrahou na moři. Mnoho lidí tvrdí, že je to dokonalá nástraha na tresky a kellery, ale také na mořské pstruhy, lososy a štiky. Můžeme ji použít jako první nebo druhou nástrahu na přívěsu, ale klidně i jako nástrahu hlavní, kdy to dovoluje hloubka loviště.

Nelze přehlédnout ani mnohost barevných variací a zejména konstrastnost barev, kdy světlá ostře střídá tmanou a naopak. Například šedé tělo a oranžový ocas, medová guma s červeným ocasem, perlové břicho a červený hřbet. To není u nástrah příliš časté a tato odlišnost velmi často přinese úspěchy i na velmi prochytávaných vodách. V mnoha modelech jsou rovněž zataveny různé variace brokátu. Od velmi jemné zrnitosti po hrubý černý pepř. Mnoho firem se zaměřuje na chod nástrahy, ale zapomíná na barevnost, často to bývá i naopak. Při gumových nástrahách, ripperech Bass Assassin sea shad neplatí ani jedno. Výrobce nezanedbal ani chod nástrahy ani barevnou škálu, takže máme v krabičce vše pěkně sehrané a záleží jen na naší představivosti, kterou nástrahu si vybereme.  

Zobrazit

Sea shad Počet produktů: 14

Zobrazují se 1 – 14 z 14 položek
Zobrazují se 1 – 14 z 14 položek