Shaker

Katalog

Novinky

Shaker

Lunker city Shaker - jak už název tohoto nezvyklého shadu napovídá, akce nástrahy připomíná mixér. Míchá, trese, vytřásá, to jsou jen některé názvy funkcí, které tato nástraha umí. A všechny sedí. Na rozdíl od mixéru ještě skvěle chytá ryby. Je to jedna z nástrah, které při odpovídajícím vyzbrojení a prezentaci pracuje celá. Těžko najít na trhu ...

Lunker city Shaker - jak už název tohoto nezvyklého shadu napovídá, akce nástrahy připomíná mixér. Míchá, trese, vytřásá, to jsou jen některé názvy funkcí, které tato nástraha umí. A všechny sedí. Na rozdíl od mixéru ještě skvěle chytá ryby. Je to jedna z nástrah, které při odpovídajícím vyzbrojení a prezentaci pracuje celá. Těžko najít na trhu nástrahy, které by měly tolik velikostí a barevných variant. Od klasické perlové, po širokou škálu nudných barev obohacených brokátem až po fluo divoké barvy nebo kombinace s výrazně kontrastujícím ocáskem, který na dravce působí jako spouštěč. Opravdu je v čem vybírat.

Shaker je vyráběn ve třech velikostech: 8cm, 11,5cm a 15cm. To umožňuje pokrýt většinu našich dravců. Nejmenší model se dokonale hodí pro lov okounů, střední na candáty a největší patnácticentimetrové fumy jsou ideální na štiky. Neskutečně plastická guma způsobuje, že nástrahy pracují nejen w ocasní části. Boční vibrace jsou cítit v prutu jak při stejnoměrném vedení, tak při agresivním propadu vodním sloupcem.

Klíčová je otázka správného vyzbrojení nástrahy jigovou hlavičkou. Příliš dlouhý háček vyhluší agresivní práci nástrahy a způsobí, že to bude jen další hluchá nástraha, která "nějak" pracuje.

S nejmenším rozměrem není takový problém, když sama velikost nástrahy způsobuje, že ji s lehkostí polkne i ryby o délce dvaceti centimetrů. Jestli nemáme sklony k vyzbrojení větších gum jedním háčkem, pak můžeme použít krátký háček a dozbrojit nástrahu zadním trojháčkem na přívěsu, tzv. Stingerem. Vyhneme se tak planým záběrům ryb, které nástrahu chytají za ocásek. Zároveň zachováme celkovou ideální práci nástrahy.

Optimálním háčkem ke zbrojení nejmenších nástrah je háček 2/0. Větší nástrahy je lépe zbrojit háčky velikosti 4/0 až 6/0.

Příliš to nepřehánějme s težkými jigy. Nejlepší práce nástrahy dosáhneme při volném propadu vodním sloupcem a poškubáváním. Pokud lovíme na větší hloubce, je lepší déle počkat na dopad nástrahy na dno, než aby příliš velká váha hlavičky zkazila práci nástrahy.

Široká lopatka ocásku spolu se širokým tělem nástrahy způsobuje silnou, rovnoměrnou práci.

U shakeru se dá s úspěchem využít starý závodnický trik a to napíchnutí nástrahy obráceně kopytem vzhůru. Získáme tak úplně jinou prácu, která na přelovených vodách může být trefou do černého.

Od doby, kdy se Shaker dostal poprvé na trh, uplynulo již trochu času, ale dodnes je to nástraha č. 1 na okouny i candáty. Stejně tak začínající rybáři by měli mít ve svých krabičkách tyto nástrahy, které jsou dokonalou alternativou populárního kopyta.

Zobrazit

Shaker Počet produktů: 26

Zobrazují se 1 – 26 z 26 položek
Zobrazují se 1 – 26 z 26 položek