Vapor Shad 12,5cm

Katalog

Výrobce
Délka
Druh nástrahy
Aromatizované

Novinky

Slevy

Vapor Shad 12,5cm

Vapor Shad 12,5cm - aromatizovaný

Další novinkou ze stáje Bass Asssassin je originální guma Vapor Shad. Na první pohled vypadá jako velká guma na Drop shot. Velkou se však zdá pouze v myslích těch rybářů, kteří jsou léta zvyklí chytat výhradě na miniaturní nástrahy. Těch 12,5 centimetrů není moc, vlastně je to nejuniverzálnější velikost na všech...

Vapor Shad 12,5cm - aromatizovaný

Další novinkou ze stáje Bass Asssassin je originální guma Vapor Shad. Na první pohled vypadá jako velká guma na Drop shot. Velkou se však zdá pouze v myslích těch rybářů, kteří jsou léta zvyklí chytat výhradě na miniaturní nástrahy. Těch 12,5 centimetrů není moc, vlastně je to nejuniverzálnější velikost na všechny dravce včetně okouna. Ani 20cm okoun se neštítí ho napadnout a polknout. S gumou si bez problému poradí každý candát nebo štika. Těžší je už pojmenovat práci této nástrahy. Velmi měkký korpus, trohu vybroušený a zužující se k rozštěpené ocasní ploutvi ocásku způsobují hadovitou práci bez ohledu na to jestli nástrahu zbrojíme jigovou hlavičkou,  offsetovým jednoháčkem nebo dropshotovým háčkem. Důležité je dodávat nástraze život pohyby prutem. Jemné poškubávání a hra na místě jsou to pravé všude tam, kde jsou jámy a zajímavá místa. Naproti tomu dlouhé skoky, metr nebo i dva, po kterých necháváme nástrahou propadávat ke dnu jsou vhodné pro pročesávání nudně plochého dna. Z lodi není na škodu provést někdy i rychlejší propad a nechat nástrahu jen tak se vláčet po dně. Záleží tedy jen na naší fantazii, jaký pohyb nástraze udělíme. Před lovem je dobré si zkusit sestavu nacvičit na mělčině, kde uvidíme, jak a na co nástraha reaguje.

Stejně jako všechny zaoceánské gumy, i Vapor Shad je vyrobena z měkkého, ale zároveň trvalého materiálu. Vydrží záběry mnoha dravců a opakované přezbrojení. Je to další z nástrah nasycená vábícím atraktorem, který drží svůj pach i po opravdu dlouhém lovu. Speciální formule je tajemstvím firmy. V případě Vapor Shad se prostě nic neponechalo náhodě. Nástraha vykazuje dokonce povrchovou úpravu v podobě imitace rybích šupinek. Dravci napadají větší oběti většinou od hlavy nebo je uchopí v půli těla a potom obracejí do jícnu. Háček 4/0 nebo 5/0 vzhledem k měkkosti gumy na úspěšný zásek bohatě postačí.

Konstrukce gumy dovoluje její použití při vertikálních metodách přívlače, stejně jako statické přívlači, kdy se necháme v lodi unášet proudem a nástraha jen vlaje v hloubce pod námi. To může mít někdy až nevídané výsledky.

Zobrazit

Vapor Shad 12,5cm Počet produktů: 3

Zobrazují se 1 – 3 z 3 položek
Zobrazují se 1 – 3 z 3 položek