Plandavky

Slevy

 • Ohodnoďte nás na Zboží.cz

  Hodnocení obchodu na Zboží.cz
Plandavky

Plandavka je tradiční v zásadě ortodoxní nástraha na štiku, lovil na ni můj děda, otec a já jich mám také pěknou sbírku. Dnes se na ni často zapomíná, ale právě pro malé používání jde o neokoukanou nástrahu, která dokáže dělat divy. Vyrábějí se od miniatur na okouny a pstruhy po skutečné obry vážící přes sto gramů o velikosti lžíce na boty na su...

Plandavka je tradiční v zásadě ortodoxní nástraha na štiku, lovil na ni můj děda, otec a já jich mám také pěknou sbírku. Dnes se na ni často zapomíná, ale právě pro malé používání jde o neokoukanou nástrahu, která dokáže dělat divy. Vyrábějí se od miniatur na okouny a pstruhy po skutečné obry vážící přes sto gramů o velikosti lžíce na boty na sumce, hlavatky a velké štiky. V Česku většinou využijeme velikosti 3-5cm na pstruhy a okouny a 6-10cm na štiky, váha na štiku bude někde mezi 15 a 35 gramy,  moje nejoblíbebější váha ja 20 gramů, což je takový zlatý střed. Těžší již při normální přívlači častěji váznou, hodí se proto pro lov z lodě nad hloubkami anebo do říčních proudů, kde potřebujete nástrahu dostat ke dnu.

Na bolena nebo mořského pstruha doporučuji štíhlejší a delší typy, dlouhé 10cm, ale klidně i 15cm a 25-30g těžké, napodobující ouklej nebo sardinky, tento tvar létá až za obzor, proto ho občas nasazuji na pískovně jako dalekonosnou nástrahu na štiku.

Zobrazit

Plandavky Počet produktů: 225

Podkategorie

 • Plandavky Westin

  Při lovu mořských pstruhů a lososů na dánském i švédském pobřeží je zapotřebí dosáhnout dalekých hodů. Firma Westin připravidla pro skandinávské rybáře hned několik typů dalekonosných plandavek.

 • Hansen Lures

  Dánská značka specializující se na výrobu nástrah určených k lovu lososovitých ryb jako pstruh mořský, v jehož lovu jsou Dánové nejlepší v Evropě, losos a pstruh. Nástrahy jsou navrhovány a testovány nejlepšími skandinávskými rybáři, kteří díky desetiletím úspěšných lovů mořských pstruhů vytvořili nástrahy, které chytají ryby v každých podmínkách.

 • Plandavky Wirek

  Plandavky Wirek jsou polskou klasikou, která má na kontě nespočet štik, bolenů a mořských pstruhů.

 • Plandavky DAM Effzett

  Dokonalé plandavky ověřené generacemi rybářů, tradice a zkušenosti již od roku 1933 - To je DAM Effzett. Třpytky od firmy Dam jsou vyráběny z materiálů nejvyšší jakosti, procházejí důkladnou kontrolou a jsou testovány nejlepšími rybáři. Díky tomu se řadí k leaderům na trhu.

 • Plandavky Polsping

  POLSPING - tradiční plandavky známé širokému okruhu vláčkarů již desítky let. Doporučujeme je k lovu okounů, štik, candátů, mořských pstruhů a lososů.

 • Plandavky ICEfish

  Lov pstruhů na plandavky si získává stále větší oblibu. Již krátce po nasazení si duháci zvyknou držet se na přehradách dále od břehu. S pladavkou na ně lze dosáhnout. Doty je ideální miniplandavka na pstruhy, tlouště a okouny s univerzálním tvarem. Zadní strana stříbrná, doporučujeme i na háček nastražit naše nymfu pro zvýšení účinku.

 • Plandavky Silver Bream

  Plandavky SILVER BREAM vyrobené z japonských komponentů jsou mimořádně účinné miniplandavky určené pro lov pstruhů, jelců, okounů a sivenů. Díky vyzbrojení jednoháčkem jsou vhodné i na soukromé vody a na závody. S plandavkami můžeme lovit daleko od břehu a přesto mělko pod hladinou, kde operují pstruzi duhoví. Plandavky jsou oboustranně barvené, kdy zadní strana některých modelů je barvena kontrastně.

 • Plandavky Silver Creek

  Plandavky Daiwa Silver Creek jsou velmi lehké a malé plandavky s dokonalým provedením tvaru a barvy. Jsou ideální na lehkou pstruhovou přívlač na pstruhy, okouny a jelce. Speciální tvar způsobuje široké pohyby do stran. Plandavky jsou vyzbrojeny jednoháčkem SaqSas bez protihrotu.

 • Plandavky Szukarek

  Pstruhové plandavky pana Roberta Bogudziński prodávané pod značkou Szukarek jsou v Polsku fenomén. Jde o sérii plandavek navržených zejména pro lov pstruhů.

 • Plandavky Oldstream -...

  Plandavky od vášnivého polského rybáře a závodníka Igora Olejnika, člověka, který má rád lov mořských pstruhů natolik, že jejich ochraně před pytláky zasvětil svůj život. Lov mořských pstruhů na vlastnoručně vyrobené plandavky je jeho celoživotní vášní. V naší nabídce najdete malé ručně vyráběné pstruhové plandavky.

 • Plandavky JAXON

  Polská firma JAXON má velmi dlouhou tradici ve výrobě třpytek, plandavky nevyjímaje.

 • Plandavky Grba spoon

  Jedna z nejstarších a nejvíce populárních značek Backa Palanka, známá mezi rybáři jako "Grba" opět získává lesk. Nástraha Grba byla obnovena koupí staré obchodní značky a byla doplněna o nové barevné variace. Hmotnost plandavky se pohybuje od 4 do 55g, přičemž na každou gramáž připadá pět rozměrů. To je vlastně to co Grbu dělá Grbou, tedy že se hodí k lovu různých dravců. Grba se ukázala být jednou z nejlepších kovových nástrah a díky široké paletě rozměrů se stala atraktivní k lovu štik, okounů, sumců, jelců, pstruhů, bolenů a jiných druhů ryb. Nejvyšší jakost zpracování  a výběr dokonalých háčků a nových barev zaručují dobrý a úspěšný lov. Nástrahy Grba byly po 40 let používány na různých vodách světa, díky čemuž se staly kultovním produktem dostupným na rybářském trhu. Do České republiky jsme dovezli pstruhové velikosti 3 a 4 centimetry.

 • Plandavky Mistrall

  Plandavky Mistrall pocházejí od tradičního polského výrobce nástrah. Nabízíme širokou paletu plandavek na štiky, pstruhy a boleny.

 • Plandavky Larsen

  Plandavky Larsen se vyznačují atypickým tvarem plechu. Tělo je prohnuté jako lžíce na boty, na něj navazuje vydutý hlavový plech, který funguje jako woblerová lopatka. Uchycení předního očka je provedeno bočně. Plech nástrahy je v porovnání s jejími rozměry poměrně tenký. Díky tomu plandavka získává vlastnosti lehce se propadajícího blinkeru s množstvím bočních úhybů a vibracemi. Právě atypické chování ve vodě činí tuto plandavku zcela odlišnou od běžně dostupných nástrah.

 • Plandavky Falcon

  Plandavky značky Falcon přinášejí řadu oblíbených štikových lžice typ Gnom. Tyto plandavky po desetiletí ukazují svoji účinnost bez ohledu na směr moderních trendů. Štika je pořád štika.

 • Plandavky Kuusamo

  Kuusamo je největší výrobce plandavek ve Skandinávii. Výrobky této finské firmy jsou oblíbeny v celé Skandinávii, Rusku a jiných západních zemích. V nabídce jsou třpytky na pstruhy, mořské pstruhy, lososy, štiky, hlavatky či tajmeny.

na stránku
Zobrazují se 1 – 12 z 225 položek
Zobrazují se 1 – 12 z 225 položek