Vlasce, fluorocarbony, šňůry

Slevy

 • Ohodnoďte nás na Zboží.cz

  Hodnocení obchodu na Zboží.cz
Vlasce, fluorocarbony, šňůry

Rybářské vlasce a šňůry jsou základní součástí každé udice. Vlasec slouží k propojení prutu s nástrahou, díky němu můžeme nahodit nástrahu, cítit záběr, zseknout a zdolat rybu. Kvalitní rybářský vlasec rybáře nezkl...

Rybářské vlasce a šňůry jsou základní součástí každé udice. Vlasec slouží k propojení prutu s nástrahou, díky němu můžeme nahodit nástrahu, cítit záběr, zseknout a zdolat rybu. Kvalitní rybářský vlasec rybáře nezklame a rybu zdolá. Dnes se vlasce vyrábějí zpravidla z monofilních jednovláknových polymerů. Vlastnosti vlasce se zlepšují přidáváním příměsí carbonu nebo dluorocarbonu, což má vliv na jejch odolnost proti oděru, světlostálost. Některé vlasce jsou měkčí a poddajnější, jiné tužší. záleží na potřebách konkrétního rybáře, jakou barvu, tvrdost, poddajnost, odolnost proti oděru nebo průtažnost zvolí. Naproti tomu pletené šňůry jsou splétány z umělých vláken například materiálu Dyneema. Jejich spletením se získává tenký vysoce pekný materiál. Při menším průměru pletené šňůry dosáhneme několikanásobné pevnosti oproti monofilním vlascům. Pletené šňůry navíc nejsou průtažné, takže nám lépe přenášejí záběr a umožňují spolehlivý zásek i na velkou vzdálenost. Jejich použití proto většinou najde své uplatnění při lovu tresek na moři, lovu sumců nebo přívlači. Vlasce jsou zase ideální při lovu kaprovitých ryb nebo všude tam, kde potřebujeme využít průtažnost vlasce jako svoji výhodu, což je zejména při lovu na krátko, kde by hrozilo přetržení sestavy při záseku nebo při lovu rychlých ryb jako je pstruh na háčky bez protihrotu. Vlasec pomáhá tlumit výpady ryby, což zabraňuje tomu, aby se zbavila háčku. Monofilní vlasce jsou také levnější, než pletené šňůry. Pletená šňůra nám však vydrží několik let a šňůry s pevností nad 10kg nám zachrání nejednu přívlačovou nástrahu.

Zobrazit

Vlasce, fluorocarbony, šňůry Počet produktů: 86

Podkategorie

 • Rybářské vlasce

  V této sekci naleznete naši nabídku rybářských vlasců

 • Přívlačové šňůry

  Pletené přívlačové šňůry

 • Návazcové šňůry

  Návazcové šňůry

 • Fluorocarbony

  Flurocarbonové vlasce jsou mezi rybáři oblíbeny pro jejich téměř neviditelnost pod vodou, dobrou potápivost a velkou odolnost proti oděru. Požívají se zejména jako návazcový materiál při vláčení. V silnějších průměrech jsou dost odolné proti oděru, a to natolik, že je lze používat i místo lanka na štiky nebo jako sumcové návazce proti předření o kameny.

na stránku
Zobrazují se 1 – 12 z 86 položek
Zobrazují se 1 – 12 z 86 položek