Woblery Rapala

Katalog

Povolené filtry:
Výrobce
Hloubkový rozsah
Provedení

Slevy

 • Ohodnoďte nás na Zboží.cz

  Hodnocení obchodu na Zboží.cz
Woblery Rapala

Přísloví "Všechno co je uvnitř, se počítá" nebylo nikdy tak trefné jako v případě woblerů Rapala. Pod  lakovanou skořápkou většiny woblerů Rapala se nachází balsa, magické dřevo, které již přes šedesát let stejnou měrou fascinuje jak ryby, tak rybáře. Žádný jiný velkosériově vyráběný wobler na světě není vyroben tak precizně a s tak bezprostředn...

Přísloví "Všechno co je uvnitř, se počítá" nebylo nikdy tak trefné jako v případě woblerů Rapala. Pod  lakovanou skořápkou většiny woblerů Rapala se nachází balsa, magické dřevo, které již přes šedesát let stejnou měrou fascinuje jak ryby, tak rybáře. Žádný jiný velkosériově vyráběný wobler na světě není vyroben tak precizně a s tak bezprostředním podílem lidské práce jako balsová Rapala. Woblery jsou pokryty 12 ultratenkými vstrvami laku, které zpevňují zalakované dřevo, aniž by přidávaly masu balastu. Opravdu jde o kus dobré práce. Každý jeden exemplář balsových woblerů je kus po kuse nasazen na sestavě s krátkým prutem ručně testován a laděn ve vodním kanálu, tak, aby po vyjmutí z krabičky byl ihned připraven k lovu. A potom, při každém otočení kličky navijáku začiná malá dřevěná rybka ožívat, vibrovat a kolébat se na své cestě k srdcím rybářů na celém světě. To je ... RAPALA. 

Zobrazit

Woblery Rapala Počet produktů: 19

Podkategorie

 • Original Floater

  Jednoznačně nejlepší wobler na světě ! Bez ohledu na to, jestli ho používáme jako povrchový wobler, mělce chodící nebo jako hlubinnou nástrahu s dodatečným zatížením na vlasci, vždy nás bude šokovat svojí účinností !

  Korpus wobleru Rapala Original je vyroben z balsy. Je to výjimečně všestranná nástraha. Ať už se vydáte na pstruhy, lososy nebo štiky, Originál, je jen jeden - Rapala. Vyznačuje se tím, že její chod je ručně laděn testery Rapala, díky čemuž je neskutečně účinný bez ohledu na hloubku loviště. Rapala Original nemá sobě rovných díky specifiské práci bez ohledu na rychlost navíjení šňůry.
   
  Cílová ryby:  všechny dravé ryby
  Technika: Spinning & Trolling
  Pracovní hloubka: 0,6 - 3,3m - mělce chodící
  Typ: plovoucí

  Techniky vedení

  Spouštění proudem - osvědčený způsob nejen na opatrné pstruhy, lehce s proudem řeky. Zpočátku nenavíjíme vlasec, ale naopak čekáme, až proud zanese naši nástrahu k příbřezní hraně. Tehdy začínáme svoji překrásnou hru s woblerem: pomalu přitahujeme proti proudu, zadržujeme na místě v proudu nebo opět popouštíme dolů. Wobler pracuje celou dobu kdy se do něj opírá proud. Následně opět velmi pomalu wobler přitahujeme k sobě, opět wobleru popustíme a přiškubneme prutem. Doporučujeme přitahování a popouštění wobleru až do okamžiku, kdy to pstruh nevydrží a zabere. I ve dnech slabého braní je Rapala Original tou pravou zbraní. V hlubších proudech nebo při lovu z lodi je možné wobler zatížit. Stačí 50cm před wobler umístit dodatečnou zátěž, ať už brok nebo olověnou kapkuna přívěsu.

 • Shallow Shad Rap

  Rapala shallow shad rap představuje plovoucí, mělce chodící wobler. Jde o nejprodávanější wobler na světě. Ideální nástraha na lov v mělkých vodách. Rapala Shallow Shad Rap pracuje již od 30cm pod hladinou, ale dostaneme ji i do více než 1,5m hloubky. Je to fantastický wobler na pomalý trolling, klasickou přívlač nebo lov s poškubáváním nástrahou. Velmi se osvědčuje střídání rychlostí vláčení, kdy wobler chvílemi táhneme jen tak pomalu, aby se loudal a současně vynořoval, při následném zrychlení přichází záběr.

  Nejdůležitejší výhody nástrahy Rapala Shallow Shad Rap:

  • Přírodní barvy
  • Tělo je vyrobeno z balsy
  • Silueta typické malé rybky
  • Lopatka je uzpůsobena pro lov v mělké vodě
  • Dokonale se osvědčuje v mělkých vodách.
  • Plovoucí wobler
na stránku
Zobrazují se 1 – 12 z 19 položek
Zobrazují se 1 – 12 z 19 položek