Gumy Lunker City

Slevy

 • Ohodnoďte nás na Zboží.cz

  Hodnocení obchodu na Zboží.cz
Gumy Lunker City

Lunker City je firma z USA specializující se na projektování a výrobu měkkých rybářských nástrah. V jejím týmu expertů najdete společnost nejlepších rybářů světa. Vlastně i díky nim jsou nástrahy Lunker City, které jsou určeny k prodeji rybářům velmi kvalitní. Měkké nástrahy Lunker City jsou navrhovány a testovány v místech, kde se začala jejich...

Lunker City je firma z USA specializující se na projektování a výrobu měkkých rybářských nástrah. V jejím týmu expertů najdete společnost nejlepších rybářů světa. Vlastně i díky nim jsou nástrahy Lunker City, které jsou určeny k prodeji rybářům velmi kvalitní. Měkké nástrahy Lunker City jsou navrhovány a testovány v místech, kde se začala jejich historie, kde se jich vyrábí nejvíce na světě a kde jsou nejpopulárnější mezi rybáři - v USA.

Zobrazit

Gumy Lunker City Počet produktů: 62

Podkategorie

 • Grubster

  Již na první pohled oka se zdá, že Grubster bude zajímavá nástraha. Pokud si vzpomeneme na nástrahy jemu podobné a provnáme-li je s Grubsterem, může nás napadnout, žeGrubstera je třeba mít. První, co nás zaujme, je široká nabídka barev a velikostí 5, 7 a 10,5cm. Už to je důvodem k tomu, aby byl v krabičce každého přívlačáře. Velikost 7 cm umožňuje široké použití od okounů, přes štiky, candáty a sumci konče. Tvarem a rozměry připomíná populární nástrahy jiných firem, z mého pohledu má nad nimi převahu.

  Především už jen výše uvedená barevná škála a k tomu skvělá guma, ze které je vyroben.Neskutečně měkký ocásek a silný korpus z tvrdé gumy dovolují zbrojit ho silnými jigovými hlavami bez rizika zničení nástrahy. Během chytání se dá hlavička vyměnit bez toho, aby došlo k výrazným změnám, což u jiných nástrah bývá těžké. Měkká guma jednoduše nevydrží takové změny. Krpatý korpus ve vodě způsobuje zajímavé hydroakustické vlnění, které mají ryby rády. Sám korpus má i jiné zvláštnosti, které stojí za to vzpomenout.

  Zesílení v přední části a symetrické zužování se k ocásku dovoluje gumě lépe pracovat mezi rostlinami, které nástraha nezachytává tak silně, jako běžná aerodynamická nástraha.

  Sama guma ryby nenachytá, proto je třeba ji odpovídajícím způsobem vyzbrojit. A terpve tehdy odkrýváme její opravdovou hodnotu. Bez ohledu na to, jestli nástrahu osadíme hlavičkou o váze dva nebo dvacet gramů, pracuje dokonale. Při každém zatížení sice jinak, ale stále pořád dokonale. Pokud hledáme hlubinné candáty při váze hlavičky přes dvacet gramů, tak Grubster pracuje jemně do okamžiku nárazu o dno. Tehdy nastupuje skutečné mihotání ocasem, kdy se při vlnění téměř klade na dno a zviřuje kal. Dokonce ani opalí dravci nezůstanou lhostejni takovému manévru. Méně zatížená guma pracuje jemněji a více zeširoka, a zachvění ocásku nade dnem působí ještě více jako smeták.

  Propad však není jediný způsob vláčení Grubstera. I nudně vypadající rovnoměrné vláčení nástrahy způsobuje, že Grubster pracuje ideálně bez přestávek a nepoddá se ani ostrému říčnímu proudu.

  Gumy můžeme zbrojit klasickými jigovými hlavičkami, ale zajímavou práci nástrahy získáme při osazení tzv. Stand Up hlavičkou. Optimální velikost na 7cm gumu je háček 3/0. Z gumy můžeme oddělit přední část, hlavičku, a zbrojit ji háčkem 2/0. Odstraněním přední části odebereme nástraze trochu agresivity, což je dobré v zimě, kdy dravci nemají rádi agresivní nástrahy a v případě nejistých záběrů, kdy je problém zaseknout.

  Pokud s Grubsterem začnete denní lov, může se stát, že už po ničem jiném nesáhnete.

 • Fin-S Fish

  Lunker City Fin-S-Fish 6,5 a 10 cm

  Tato nástraha přinesla revoluci v závodním lovu okounů. Po mnoha pokusech s vedením a zbrojením se ukázalo, že guma této velikosti je o mnoho účinnější dokonce i na malé okouny, než obecně užívaná metoda bočního přívěsu.

  Od té doby uplynulo několik let a dnes není vláčkař, který by ji neměl v krabičce. Nicméně po uvedení originální nástrahy Lunker City Fin-S-Fish se vyrojilo mnoho napodobenin, které se původní nástraze nerovnají ani kvalitou ani účinností, ani barevnými variacemi. Dnes je jich hodně, používáme pro ně dokonce obecné označení "smáček", ale Fin-S-Fish je jen jeden.

  Asi se nedá najít argument, kterým se řídí rybáři, rezignující z originálu na účer čínských padělků. Možná, že prostě chtějí lovit méně ryb.

  Dva nejmenší rozměry o délce 6,5 a 10cm se osvědčují při lovu nejpopulárnějších dravých ryb - okounů, štik a candátů. Menší rozměr je dobré zbrojit lehce, maximálně čtyřgramovou hlavičkou. Díky tomu nástraha ve vodě létá a díky tomu se asi vzal výraz "smáčkování".

  Vedení:

  S nástrahou lovíme krátkými, energickými potáhnutími a náhlým zadržením nástrahy. Ta skáče na boky, kroutí se, vyskakuje vzhůru, aby pikovala dolů. čím nekoordinovanější pohyby, tím lepší výsledky.

  Okouni a štiky berou agresivně a jistě. Často se stává, že honí nástrahu až ke břehu. Osvědčují se všude tam, kde se ve vodě objevuje potěr. Nástrahu nahazujeme na hejno a lovíme ryby, které se vždy pohybuíj poblíž takové prostřené tabule.

  Větší rozměr je dokonalá candátová a štiková nástraha. Přidávám pár gramů zátěže a lovím podobným způsobem, avšak již nade dnem.

  Zbrojení:

  Nástrahu nedozbrojuji žádným trojháčkem. Při používání nejmenší gumy stačí jigový háček vel. 4 nebo 2. Okouni i štíky útočí od hlavy a ani patnácticentimetrový okoun nemá problém sedmicentimetrovou nástrahu nasát celou. Větší gumy zbrojím háčkem 1/0 nebo 2/0.

  Jde také o dokonalé nástrahy na Drop shot - vlastně z toho důvodu byly vyvinuty. Vyzbrojené jednoháčkem s nastavením odpovídající hloubky návazce dokáží dělat divy. Důležité je neustále pracovat prutem. Nemusí to být žádné uspěchané pohyby, stačí jemně pohybovat špičkou s přemístěním gumy každých několik desítek sekund.

  Opět jde o gumu nejvyšší kvality. Měkký, elastický a přitom trvalý materiál. Dokonce i po několika desítkách zdolaných okounů se guma stále drží na svém místě, což není možné říci o falzifikátech.

 • Shaker

  Lunker city Shaker - jak už název tohoto nezvyklého shadu napovídá, akce nástrahy připomíná mixér. Míchá, trese, vytřásá, to jsou jen některé názvy funkcí, které tato nástraha umí. A všechny sedí. Na rozdíl od mixéru ještě skvěle chytá ryby. Je to jedna z nástrah, které při odpovídajícím vyzbrojení a prezentaci pracuje celá. Těžko najít na trhu nástrahy, které by měly tolik velikostí a barevných variant. Od klasické perlové, po širokou škálu nudných barev obohacených brokátem až po fluo divoké barvy nebo kombinace s výrazně kontrastujícím ocáskem, který na dravce působí jako spouštěč. Opravdu je v čem vybírat.

  Shaker je vyráběn ve třech velikostech: 8cm, 11,5cm a 15cm. To umožňuje pokrýt většinu našich dravců. Nejmenší model se dokonale hodí pro lov okounů, střední na candáty a největší patnácticentimetrové fumy jsou ideální na štiky. Neskutečně plastická guma způsobuje, že nástrahy pracují nejen w ocasní části. Boční vibrace jsou cítit v prutu jak při stejnoměrném vedení, tak při agresivním propadu vodním sloupcem.

  Klíčová je otázka správného vyzbrojení nástrahy jigovou hlavičkou. Příliš dlouhý háček vyhluší agresivní práci nástrahy a způsobí, že to bude jen další hluchá nástraha, která "nějak" pracuje.

  S nejmenším rozměrem není takový problém, když sama velikost nástrahy způsobuje, že ji s lehkostí polkne i ryby o délce dvaceti centimetrů. Jestli nemáme sklony k vyzbrojení větších gum jedním háčkem, pak můžeme použít krátký háček a dozbrojit nástrahu zadním trojháčkem na přívěsu, tzv. Stingerem. Vyhneme se tak planým záběrům ryb, které nástrahu chytají za ocásek. Zároveň zachováme celkovou ideální práci nástrahy.

  Optimálním háčkem ke zbrojení nejmenších nástrah je háček 2/0. Větší nástrahy je lépe zbrojit háčky velikosti 4/0 až 6/0.

  Příliš to nepřehánějme s težkými jigy. Nejlepší práce nástrahy dosáhneme při volném propadu vodním sloupcem a poškubáváním. Pokud lovíme na větší hloubce, je lepší déle počkat na dopad nástrahy na dno, než aby příliš velká váha hlavičky zkazila práci nástrahy.

  Široká lopatka ocásku spolu se širokým tělem nástrahy způsobuje silnou, rovnoměrnou práci.

  U shakeru se dá s úspěchem využít starý závodnický trik a to napíchnutí nástrahy obráceně kopytem vzhůru. Získáme tak úplně jinou prácu, která na přelovených vodách může být trefou do černého.

  Od doby, kdy se Shaker dostal poprvé na trh, uplynulo již trochu času, ale dodnes je to nástraha č. 1 na okouny i candáty. Stejně tak začínající rybáři by měli mít ve svých krabičkách tyto nástrahy, které jsou dokonalou alternativou populárního kopyta.

 • Swimfish

  První, co vás na gumě SwimFish zaujme je bohatá nabídka barev, typická pro firmu Lunker City. Můžete si vybírat mezi přírodními vzory obohacenými vábícím brokátem až po doslova zářící jasně jiskřivé divoké barvy, které jsou nepostradatelné v kalných vodách nebo při snížené viditelnosti za šera, tmy nebo deště.

  Nástraha je dostupná ve dvou velikostech, a to 6,8cm a 9,5cm. Obě velikosti lze s úspěchem použít na okouny i candáty. Menší velikost najde uplatnění zejména v časném létě, kdy dravci loví drobný potěr.

  Nástraha je vyrobena z gumy solidní jakosti, což umožňuje opakované přezbrojování na jigové hlavičky. Guma je navíc natolik plastická, že Swimfish pracuje dokonale za všech okolností a podmínek. Velmi široce rozložená lopatka ocasu se v poměru ke zbytku štíhlého těla zdá být až nesouměrná. To byl ale záměr tvůrce. Právě velké kopýtko na štíhlém korpusu je klíčovým tajemstvím nástrahy Swimfish.

  Během pomalého vedení jsou boční výchylky nástrahy cítit v prutu. Pokusíme-li se o osazení těžší hlavičkou, pak násraha pracuje více u sebe, což v prutu cítíme stejně jako bychom vedli štíhlého woblera.Guma se dokonale osvědčuje v silně zarostlých a mělkých lovištích. V takové chvíli je velmi dobré ji osadit offsetovým háčkem a není třeba ji dále zatěžovat broky, nejlepších výsledků na mělké vodě dosáhneme při bezzátěžové prezentaci.

  Pokud nástrahu vyzbrojíme klasickými jigovými hlavičkami, pak získáme skutečného candátového zabijáka. Pokud potřebujeme omezit agresivitu nástrahy, stačí použít delší jigový háček, který nástrahu sklidní.

  Nejlepší výsledky však dosáhneme tehdy, pokud s nástrahou aktivně pracujeme. Při lehkém zatížení se doporučují dlouhá potáhnutí vzhůru následovaná kontrolovaným propadem, kdy se nástraha pomalu snáší ke dnu,. Při nekontrolovaném propadu naopak dělá salta a spirály, což často přivodí záběr, který sledujeme pohybem šňůry. 

  Široký ocásek při dotyku se dnem zvižuje oblaka kalu, což milují hlavně candáti. Okouni, hlavně ti větší, dokáží často sebrat nástrahu nehybně ležící na dně. Tato nástraha dokáže ukázat rybáři, že i dvaceticentimetrový okoun bez problému slupne deseticentimetrovou gumu jako nic. Tak skvěle je nástraha vláčná.

na stránku
Zobrazují se 1 – 12 z 62 položek
Zobrazují se 1 – 12 z 62 položek