Grubster

Katalog

Povolené filtry:
Výrobce
Délka
Druh nástrahy
  • Ohodnoďte nás na Zboží.cz

    Hodnocení obchodu na Zboží.cz
Grubster

Již na první pohled oka se zdá, že Grubster bude zajímavá nástraha. Pokud si vzpomeneme na nástrahy jemu podobné a provnáme-li je s Grubsterem, může nás napadnout, žeGrubstera je třeba mít. První, co nás zaujme, je široká nabídka barev a velikostí 5, 7 a 10,5cm. Už to je důvodem k tomu, aby byl v krabičce každého přívlačáře. Velikost 7 cm umožňu...

Již na první pohled oka se zdá, že Grubster bude zajímavá nástraha. Pokud si vzpomeneme na nástrahy jemu podobné a provnáme-li je s Grubsterem, může nás napadnout, žeGrubstera je třeba mít. První, co nás zaujme, je široká nabídka barev a velikostí 5, 7 a 10,5cm. Už to je důvodem k tomu, aby byl v krabičce každého přívlačáře. Velikost 7 cm umožňuje široké použití od okounů, přes štiky, candáty a sumci konče. Tvarem a rozměry připomíná populární nástrahy jiných firem, z mého pohledu má nad nimi převahu.

Především už jen výše uvedená barevná škála a k tomu skvělá guma, ze které je vyroben.Neskutečně měkký ocásek a silný korpus z tvrdé gumy dovolují zbrojit ho silnými jigovými hlavami bez rizika zničení nástrahy. Během chytání se dá hlavička vyměnit bez toho, aby došlo k výrazným změnám, což u jiných nástrah bývá těžké. Měkká guma jednoduše nevydrží takové změny. Krpatý korpus ve vodě způsobuje zajímavé hydroakustické vlnění, které mají ryby rády. Sám korpus má i jiné zvláštnosti, které stojí za to vzpomenout.

Zesílení v přední části a symetrické zužování se k ocásku dovoluje gumě lépe pracovat mezi rostlinami, které nástraha nezachytává tak silně, jako běžná aerodynamická nástraha.

Sama guma ryby nenachytá, proto je třeba ji odpovídajícím způsobem vyzbrojit. A terpve tehdy odkrýváme její opravdovou hodnotu. Bez ohledu na to, jestli nástrahu osadíme hlavičkou o váze dva nebo dvacet gramů, pracuje dokonale. Při každém zatížení sice jinak, ale stále pořád dokonale. Pokud hledáme hlubinné candáty při váze hlavičky přes dvacet gramů, tak Grubster pracuje jemně do okamžiku nárazu o dno. Tehdy nastupuje skutečné mihotání ocasem, kdy se při vlnění téměř klade na dno a zviřuje kal. Dokonce ani opalí dravci nezůstanou lhostejni takovému manévru. Méně zatížená guma pracuje jemněji a více zeširoka, a zachvění ocásku nade dnem působí ještě více jako smeták.

Propad však není jediný způsob vláčení Grubstera. I nudně vypadající rovnoměrné vláčení nástrahy způsobuje, že Grubster pracuje ideálně bez přestávek a nepoddá se ani ostrému říčnímu proudu.

Gumy můžeme zbrojit klasickými jigovými hlavičkami, ale zajímavou práci nástrahy získáme při osazení tzv. Stand Up hlavičkou. Optimální velikost na 7cm gumu je háček 3/0. Z gumy můžeme oddělit přední část, hlavičku, a zbrojit ji háčkem 2/0. Odstraněním přední části odebereme nástraze trochu agresivity, což je dobré v zimě, kdy dravci nemají rádi agresivní nástrahy a v případě nejistých záběrů, kdy je problém zaseknout.

Pokud s Grubsterem začnete denní lov, může se stát, že už po ničem jiném nesáhnete.

Zobrazit

Grubster Je zde 1 produkt.

Zobrazuje se 1 – 1 z 1 položky
Zobrazuje se 1 – 1 z 1 položky