Saltwater Shads

Katalog

Povolené filtry:
Výrobce
Druh nástrahy

Slevy

  • Ohodnoďte nás na Zboží.cz

    Hodnocení obchodu na Zboží.cz
Saltwater Shads

Saltwater Shads jsou gumové nástrahy s divokými ocásky. Deseticentimetrová má ocásek vidlicový, naproti tomu dvanácticentimetrová má ještě hbitější hadí monoocásek. Široké tělíčko rozšiřující se od hlavy do středu těla krásně schová offsetový háček a pak se postupně zužuje k ocásku, kde přechází v rosolovitě kmitající štíhlý vidlicový ocásek, dí...

Saltwater Shads jsou gumové nástrahy s divokými ocásky. Deseticentimetrová má ocásek vidlicový, naproti tomu dvanácticentimetrová má ještě hbitější hadí monoocásek. Široké tělíčko rozšiřující se od hlavy do středu těla krásně schová offsetový háček a pak se postupně zužuje k ocásku, kde přechází v rosolovitě kmitající štíhlý vidlicový ocásek, díky kterému nástraha pracuje.

Nástraha se samozřejmě velmi dobře hodí i k lovu s klasickými jigovými hlavičkami, kdy při nastražení na jigovce nástraha pracuje velmi divoce a na každé škubnutí špičkou reaguje mohutnými skoky, aby se pak na napnuté šňůře pomalu ve spirálách snášela ke dnu. Právě pomalý propad sloupcem je snad neúčinnější metoda lovu touto nástrahou, proto se raději vyhněte přílišnému přetěžování nástrahy zbytečnými gramy hlavičky. S lehkou hlavičkou získáte daleko zajímavější práci nástrahy.

Saltwater Shads jsou vhodné i pro razítkování dna.  Nemusí to být přímo klasický propad, někdy je lepší dělat i kratší výpady nade dnem, jako bychom lovili vertikálně z lodi. Krátké časté škubnutí způsobují, že nástraha kmitavě pracuje bez přestání. Stačí si to vyzkoušet u břehu, abychom měli představu, jak nástraha pracuje při lovu. Hlavčka rozviřuje písek, bahno nebo kal a pochyblivý ocásek se svíjí na všechny strany. Vypadá to, jako by nějaký tvoreček hledal něco na dně. Taková práce s gumou zůstane jen zřídkakdy bez povšimnutí dravců.

Stejnou techniku můžeme použít při lovu na místech s bujnou vegetací jen s tím rozdílem, že nástrahu nenecháme dotýkat se dna. Kroutím s ní mezi rostlinami, listy a lodyhami. Tímto způsobem hledáme štiky a velké okouny. Pokud se v nádrži vyskytuje i bolen, můžeme zkusit štěstí s některou z přírodních barev a imitovat raněnou ouklej.

Doporučené jigivé hlavičky jsou s háčky 4/0 až 5/0 a hmotností do 10g.

Zobrazit

Saltwater Shads Počet produktů: 9

Zobrazují se 1 – 9 z 9 položek
Zobrazují se 1 – 9 z 9 položek