Plandavky Kuusamo

Katalog

Povolené filtry:
 • Ohodnoďte nás na Zboží.cz

  Hodnocení obchodu na Zboží.cz
Plandavky Kuusamo

Kuusamo je největší výrobce plandavek ve Skandinávii. Výrobky této finské firmy jsou oblíbeny v celé Skandinávii, Rusku a jiných západních zemích. V nabídce jsou třpytky na pstruhy, mořské pstruhy, lososy, štiky, hlavatky či tajmeny.

Plandavky Kuusamo Počet produktů: 7

Podkategorie

 • Latka

  Kuusamo - Latka 14g

  Patrně nejuniverzálnější plandavka finského výrobce Kuusamo. Můžeme ji používat při klasické přívlači, ale také při trollingu. Dá se použít na štiky, okouny, candáty, ale také pstruhy a jiné lososovité ryby. Není vyloučen ani mořský rybolov nebo lov pod ledem. Není proto divu, že se mnoho výrobců po léta snaží tuto nástrahu napodobovat.

 • Hauki

  Pro mnoho lidí znamená slovo Kuusamo místo pořádání závodů světového poháru ve skoku na lyžích. V šedesáti zemích světa je známé jako název firmy, která produkuje umělé nástrahy. Pokud jde o finskou firmu Kuusamo, jde o světového leadera ve výrobě plandavek.
  Jedním z jejich výrobků je plandavka Hauki, což ve volném překladu znamená štika. Nástraha o délce 8 centimetrů a váze dvaceti gramů byla vytvořena s úmyslem lovit na ně štiky. Klasický tvar připomíná lžíci na boty. Spodek plandavky je úplně plochý a jen její horní část je vyhnutá. Tento hrb je tak nízký, že celá plandavka má na výšku jen půl centimetru. To dává nástraze velmi pravidelný pohyb vyznačující se přechylováním vlevo a vpravo. Kroužky nástrahy jsou velmi kvalitní a speciální trojháčky s vydlouženým korpusem usnadňují zaseknutí ryby.
   

 • Professor

  Předlohou plandavky Professor byla nástraha, která masakrovala celé populace štik, sumců, lososů a mořáků v osmdesátých letech minulého století. Šlo o plandavku Heintz, která se od dnešního profesora lišila tím, že druhý trojháček byl umístěn tam, kde firma Kuusamo montuje červený korálek. Po úspěších na mnoha evropských a jiných lovištích móda plandavek zašla a zůstaly vytlačeny rotačkami, gumami a woblery. Dnes se vrací nejen móda plandavek, ale i zjištění o jejich nebývalé účinnosti. Loviště jsou denně bombardována tisíci nudně totožných nástrah, takže použití čekoholi odlišného, na co nikdy jiný neloví, staví rybáře do lepší pozice.

  Professor je dostupná ve dvou kombinacích - zlatá a stříbrná s velkým množstvím barevných variací. Velká plocha a tenký plech způsobují, že nástraha pracuje volně a můžeme s ní vláčet pomalu.  Je to patrně jediná tvrdá nástraha, kterou můžeme pracovat skoro na místě. Bývají chvíle, kdy se velcí dravci neradi honí za velkými nástrahami. Tehdy můžeme s professorem hrát na místě. Propadá se pomalu a přitom provádí celou škálu převratů, přemetů a kozelců. Dokonce i při silném škubnutí se jen líně vlaje a celý čas jako hledala dráhu útěku do strany. Takové chování dává rybám signál, že mají tučest s nemocnou nebo raněnou rybkou, která je snadným cílem pro útok. Skvěle se hodí i do silně zatoslých vod, kdy ji můžeme vláčet mělce pod hladinou a dráždit schované dravce v očkách mezi rostlinami.

Zobrazují se 1 – 7 z 7 položek
Zobrazují se 1 – 7 z 7 položek