Pruty

Slevy

 • Ohodnoďte nás na Zboží.cz

  Hodnocení obchodu na Zboží.cz
Pruty

Rybářské pruty jsou základním vybavením rybáře. Díky prutu můžeme nahazovat nástrahu, zaseknout a zdolat rybu. Prut je to, co dělá rybáře rybářem. Nabízíme pruty na přívlač, feeder, plavanou a kaprové pruty.

Pruty Počet produktů: 104

Podkategorie

 • Kaprové pruty

  Dnešní kaprové pruty jsou většinou dvou- nebo třídílné děličky o akci 2,75-3,5 lbs nejčastěji v délce 3,60m vyrobené z výkonných uhlíkových vláken. Pruty jsou tak lehké a rychlé, což zvyšuje délku náhozu, pohotovost záseku i příjemný pocit při zdolávání. Samozřejmostí každého kaprového prutu je i moderní atraktivní design.

 • Feederové pruty

  Feederový prut slouží k lovu na položenou s krmítkem, kdy na rozdíl od klasické kaprařiny lákáme ryby aktivně vnaděním krmnou směsí ve feederovém košíku a záběr nám signalizuje ohebná špička prutu. Většina feederových prutů se prodává se třemi výměnnými špičkami různé síly a tvrdosti, abychom mohli lovit jak jemně na stojaté vodě, dky ryby neberou, tak silově ve větru nebo na řece, kde by jemná špička nestačila.Na feeder se dá lovit jak plotice, tak velké kapry, záleží na tom, co připlave, co dáte do krmítka nebo na háček.  Poslední dobou je stále oblíbenější lov na tzv. method feeder, kdy za použití method feederový krmítek děláme z krmné směsi nebo namočených pelet bábovičky a chytáme na krátké návazce. Za nástrahu pak slouží kukuřice, peleta nebo miniboilies. Method feeder je velmi účinný na kapry a cejny. Feeder je metoda lovu, která k nám přišla z Anglie, kde se praktikuje celá desetiletí. Název pochází z anglického slovesa "to feed" = krmit. Dobře umíchaná krmná směs se z krmítka rychle vyplavuje a dělá kolem lovného místa zákal, tzv. krmný mrak, čímž dělá pro ryby místo atraktivnější. Díky feederu si zachytáte rychleji a více ryb, i když to nemusí být vždy ryby největší. I když lov s krmítky láká hodně drobotiny, tak na feederové pruty díky jejich síle a výkonnosti můžete lovit i velké ryby. 

 • Přívlačové pruty

  Přívlač získává si stále více příznivců a právem patří mezi nejoblíbenější způsoby rybaření. Je akční, pestrá a plná zábavy a adrenalinu. Přelstít zkušeného dravce vyžaduje umění a zkušenosti pravého lovce. Do hry však často vstupuje i jistá dávka začátečnického štěstí. To je na přívlači to, co přitahuje další a další nadšence této skvělé metody. Přívlač může být i dřina, protože během lovu učiníte stovky hodů a nachodíte kolem vody mnoho kilometrů. Správně zvolený rybářský prut Vám zpříjemní nejen lov, ale také se méně pronese. Přívlačové pruty jsou koncipovány tak, aby byly lehké, rychlé, dobře odhazovaly nástrahy, precizně přenášely do rybářovy ruky všechno dění pod vodou, umožnily kvalitní zásek i na větší vzdálenost a úspěšné zdolání ryby  a ještě dobře vypadají. Správný prut na přívlač je prostě akční stejně jako přívlač sama.

 • Sumcové pruty

  V této kategorii najdete silné sumcové pruty na trhačku, lov na bojku, s podvodním splávkem nebo vábničkou.

 • Pruty na sumčí přívlač

  V posledních letech se našim sumcům velmi daří. Mnozí rybáři sumce pouštějí, a tak dorůstají větších rozměrů než dříve a vytírají se vícekrát za život. S velikostí sumců rostou nároky na pevnost rybářského náčiní. Moderní materiály dovolují užít si lov sumců na přívlač s lehkým a stále velmi odolným vybavením.

 • Teleskopické

  Teleskopické pruty jsou pruty, které se skládají dovnitř. Vyznačují se zejména krátkou transportní délkou, což ocení zejména rybáři na cestách nebo ti, kteří na ryby nejezdí autem, ale na kole nebo MHD, kde přepravní délka je rozhodující.

 • Pruty na plavanou

  Plavaná je aktivní metoda, při níž nejčastěji lovíme bílou rybu, ale častým cíleným úlovkem jsou i kapři. Při lovu na plavnaou chytáme s delšími pruty, a to kvůli délce náhozu, snazží kontrole splávku a jemnosti celé sestavy.

 • Pruty na dírky

  Dírkařské pruty se používají při zimním rybaření na dírkách. Lov pstruhů pod ledem na soukromých vodách je velmi oblíbený.

na stránku
Zobrazují se 1 – 12 z 104 položek
Zobrazují se 1 – 12 z 104 položek