Kategorie

  • Ohodnoďte nás na Zboží.cz

    Hodnocení obchodu na Zboží.cz

Lov štik na jerky BONITO

Publikováno 2018-10-29 10:52:51
Kategorie Recenze rybářského náčiní Rss feed

Lov štik na jerky BONITO

Přívlač s Jerkbaity je v posledních letech velmi oblíbená. Hlavní cílovou rybou je štika, občasným úlovkem na menší jerky jsou i jiní dravci jako třeba okouni, candáti, boleni a v jižním Švédsku pak i mořští pstruzi. V dnešnímu příspěvku si povíme něco o lovu štik na jerky od firmy BONITO. Základním jerkbaitem v nabídce BONITO je model Krap v bezlopatkové verzi. Ten je vyráběn ve velikosti 9cm. Původně byly obě verze nabízeny jen v potápivém provedení.

Na základě podnětu našich zákazníků lovících na zarostlých jezerech ve Švédsku jsme nechali vyrobit i plovoucí verzi devítky. Ta umožní lovit mělčeji u hladiny, což je důležité zejména při chytání nad vysokým sloupcem rostlin, kde by potápivý jerk často vázl v travách.

Musím uznat, že se mi floating také zamlouvá, a to nejen pro lov na zarostlých pískovnách, kterých mám v okolí hned několik, ale především pro lov nad pařezovými plotnami na přehradách. Vody je tam od půl metru do metru a tyto mělké lavice se často střídají s hlubokými rýhami dešťových koryt nebo zatopenými koryty potoků. Na jejich hranách štiky často číhají štiky na svoji kořist. S pomalu vedeným potápivým krapem jsem tam často vázl a při jeho trojháčcích vel. 1 jsem měl skóre 1 vázka = 1 ztracená nástraha. Ono se totiž řekne, metr vody, ale když je nástraha uvázlá na druhé straně za třímetrovým korytem, které suchou nohou nepřekročím, tak mi to nepomůže.

Štikové jerky BONITO

Tvar těchto jerků je spíše štíhlý a připomínají tvar těla plotice. Díky jejich aerodynamickému tvaru se s nimi i přes jejich nižší hmotnost velmi dobře nahazuje a při vláčení nedělají velký odpor. Krapy od Bonito jsou tak velmi vhodné pro lov s klasickým přívlačovým prutem a smekacím navijákem, kterému nedávají tolik zabrat jako třeba Salmo Slider nebo Fatso. Klidně je můžete posadit na běžný vláčák s gramáží do 35g a lov s nimi si užijete.

Potápivý devíticentimetrový jerkbait  Krap 9  váží 26 gramů a používám ho výlučně na štiky. Mezi mé favority patří barvy 03, 06, 12 a 18. V létě mi dobře funguje rychlejší vedení, kdy jerk pracuje na hloubce kolem 70cm pod hladinou. V listopadu přichází čas pískoven, kdy štiky přes den často stojí daleko od břehů, ale před setměním se odvažují do mělčin blíže ke břehům. Buď jak buď většinou i přes den jsou běžně h bloukách do dvou metrů. S Krapem není problém k nim dohodit. Nástrahu nechám vyklesat ke dnu a pak ji ostřejším jerkováním přivádím k sobě. Občas nezaškodí ji po deseti metrech nechat zase propadnout ke dnu a držet s ním tak kontakt. V zimním obodobí koncem prosince jsem s Krapy lovil na pískovně velmi pomalu se špicí prutu skloněnou k hladině prakticky metodou stop and go, kdy se pomalu propadával sloupcem. Prutem jsem už neškubal, ale jen jsem přerušovaně navíjel. Většina záběrů se projevila trhnutím šňůry v době propadu, proto bylo důležité sledovat plynulost propadu na šňůře, jakoukoli odchylku jsem zasekával.

Úlovek štiky na jerk Bonito Krap 9

 

Petrův zdar

Vaše přívlačová speciálka www.rybanahacku.cz

Sdílej tento příspěvek