Kategorie

Slevy

  • Ohodnoďte nás na Zboží.cz

    Hodnocení obchodu na Zboží.cz

Zbrojení gumových nástrah do mělké vody pomocí zavrtávacího očka Shallow Screw

Publikováno 2018-03-25 21:10:11
Kategorie Přívlač Rss feed

Zbrojení gumových nástrah do mělké vody pomocí zavrtávacího očka Shallow Screw

Dalším způsobem montáže s gumovou nástrahou do mělké vody, který si dnes ukážeme, je systémek se zavrtávacím očkem Shallow Screw. Zavrtávací očko se stejně jako zavrtávací hlavičky zašroubuje do hlavičky nástrahy. Do očka se pak vážou nebo přes kroužek uchytí stringery s trojháčky. Používá se pro nezatíženou prezentaci nástrah, což využijeme jednak v mělkých vodách nebo v zarostlých vodách, když chceme lovit těsně pod hladinou. Samotná gumová nástraha i bez přídavné zátěže je dost těžká na to, aby se dala daleko nahodit. Výhodou zavrtávacího očka oproti metodě prošití je o trochu rychlejší montáž nástrahy, protože nic neprošíváme a menší poškození nástrahy od zubů štiky při zdolávání.
 

Potřebujeme: velkou gumovou nástrahu, zavrtávací očko, stinger s trojháčkem a zapichovací trny

Stinger můžeme použít koupený nebo si ho můžeme vyrobit doma z lanka, zamačkávacích trubiček, trojháčků a kroužků.

Lankové návazce

Ukázka lankových návazců používaných v kombinaci se zavrzávacím očkem.

Postup

Do přední hlavové části gumové nástrahy zavrtáme zavrtávací očko. Nyní vezmeme stinger a do kroužku u trojháčku upneme zapichovací trn. Horní napojovací očko stringeru můžeme přes kroužek navléknout na úchyt zapichovacího očka nebo ho upneme do karabinky hlavního lanka. Poté, co máme horní očko stingeru uchyceno k montáži, zapíchneme zapichovací trn do těla nástrahy tam, kde chceme mít trojháček. Při větší gumě můžeme použít buď dva různě dlouhé stingery, každý s jedním trojháčkem nebo jeden stinger se dvěma troháčky a dvěma zapichovacími trny.

ukázka nastražení gum na zavrtávací hlavičce

Při upnutí stingeru přímo do karabinky hlavního lanka se nám otevírá možnost využít výhody tzv. odpadávacího systému. K tomu je třeba, aby očko zavrtávacího očka nebylo upnuto do karabinky ani pevně spojeno se stingerem, ale navlečeno na hlavní lanko. stinger je upnut do karabinky hlavního lanka. Tím se nástraha stane posuvnou po hlavním lanku. Po záběru pak nástraha vyjede  po lanku nahoru a štika visí jen na stingeru bez toho, aby mohla kousat do nástrahy. Zároveň jí tato montáž ztěžuje zbavení se trojháčků, neboť k jejich vyklepání nemůže využít hmotnost gumové nástrahy často přesahující hranici sta gramů.

Pokud potřebujeme, aby nástraha pracovala hlouběji, můžeme na zavrtávací očko připnout vláčecí hlavičku. Teprve tu pak připínáme k lanku (viz. guma na obrázku nahoře)

Petrův zdar

www.rybanahacku.cz

www.woblerybonito.cz

Sdílej tento příspěvek