Woblery DORADO

Slevy

Woblery DORADO

Made in Poland . Firma Dorado vznikla v roce 1997. Jejími zakladateli byli Wiera Jankowska i Darek Małysz. Konstruktérem a vynálezcem všech vyráběných woblerů je Darek. Jeho rybářská+ vášeň nezná hranic a záliba v tvorbě umělých nástrah sahá do jeho dětských let. Svůj první wobler vyrobil již v 8 letech, tedy před čtvrt stoletím. Od té doby vyše...

Made in Poland . Firma Dorado vznikla v roce 1997. Jejími zakladateli byli Wiera Jankowska i Darek Małysz. Konstruktérem a vynálezcem všech vyráběných woblerů je Darek. Jeho rybářská+ vášeň nezná hranic a záliba v tvorbě umělých nástrah sahá do jeho dětských let. Svůj první wobler vyrobil již v 8 letech, tedy před čtvrt stoletím. Od té doby vyšel z jeho rukou bezpočet vzorů, z nichž nejlepší a nejúčinnější dnes tvoří základní nabídku firmy na trhu. Mnoho z nich je stále ručně malovaných.  Každý ví, že aby se dal vytvořit účinný wobler, je třeba především chodit na ryby a chytat ryby. Tady nepomohou nejlepší poznatky vědy či teorie. Darek své rybářské schopnosti mnohokrát dokázal během rybářských závodů, kdy získal titul vicemistra Polska v přívlači a další čelní místa v závodech po celém polsku v cyklu Grand Prix.  Velké zkušenosti rovněž nabyl během výprav s nejlepšími polskými rybáři, díky jejichž podnětům jsou dnes nástrahy Dorado vyladěné na různé potřeby lovišť a rybářů.  Než se wobler Dorado dostane do prodeje, stojí za tím stovky hodin testování a zkoušení v ostrých svazových podmínkách při lovu v Polsku i v zahraničí.

Zobrazit

Woblery DORADO Počet produktů: 391

Podkategorie

 • Dorado Invader

  INVADER - Nejpopulárnější model od firmy Dorado se širokou škálou velikostí a barev.Agresivní chod, který je ideálně přenášený na cit prutu z něho dělá ideální nástrahu na stojaté i tekoucí vody.Nejmenší modely (4 a 5cm) jsou používané lovci pstruhů a jelců. Loví se nimi i boleni, a okouni. Střední modely (6,7 a 9cm) jsou skvělou nástrahou na candáty, štiky, ale i velké jezerní pstruhy. Zvláště "sedmička" zaznamenala obrovské úspěchy při lovu obrovských jezeráků. Velikost č. 9 je skvělá na lov štik a sumců. Je i zvlášť vhodná na trolling, při běžné vzdálenosti při trollingu jde do hloubky až 6m. Velikosti 11 a 14cm jsou ideální pro lov velkých ryb na velkých přehradách v hloubkách 6 až 9m

  Velikost 9cm

  • hmostnost 20g
  • provedení plovoucí
  • trojháčky 2xvel 2
  • ponor do 5m

 • Dorado Huron

  Stejně jako většina woblerů Dorado vznikl i Huron u vody. Darek je velkým milovníkem lovu sumců, takže se snaží rozšiřovat svoji nabídku o nástrahy určené k jejich lovu. Čím větší výběr, tím snadnější je vybrat ten správný wobler. Alaska, Invader a teď Huron. Největší 11cm Huron se zanořuje do 7-8 metrů dokonce i při použití silné pletenky. Jeho práce je agresivní a je dobře cítit v prutu. Celoroční testy ukázaly, že jde o víc než jen o wobler na sumce, ale také na štiky, hlavně v trollingu. Díky jeho velkým rozměrům napodobuje velké tlusté nástražní ryby jako cejn, cejnek nebo karas.

 • Dorado Lake 7 Deep Runner
  Lake 7 Deep Runner je sice nová nástraha, ale už něco zažila - třeba úlovky velkých sumců. Snad každý rybář lovící v noci sumce přívlačí se již setkal s klasickým Lakem.  Na počátku 21. století to totiž byl jediný polský wobler, který se hodil k noční sumčí přívlači. Na středním toku Wisly je musel mít v krabičce každý rybář a byly na ně uloveny tuny sumců. Dnes je ale mnohem oblíbenější sumčí trolling. Proto se Darek Malysz rozhodl využít osvědčený tvar Laku a dal mu novou roli trollingového wobleru. Tak vlastně vznikl Lake DR. Korpulentní, těžký korpus dostal jiný drátek vyvedený skrz dlouhou, širokou lopatku. Tak vznikla dokonalá sumcová nástraha. Již první testy na Wisle dokázaly jeho účinnost, když přišly úlovky velkých sumců.

 • Dorado Lake

  Dorado Lake

  Dorado Lake byl původně projektován k lovu na jezerech, což ostatně sugeruje jeho název. Velká hmotnost, tvar připomínající karasa, to jsou devízy, díky nimž se měl stát pohromou jezerních štik. A stal se ! První tedy probíhaly na švédských jezerech, kde si velmi rychle vybobyly postavení štikového zabijáka. Velká hmotnost dovoluje dalké hody a silná práce nástrahy umožňuje i velmi pomalé dráždivé vedení, což milují ospalé podzimní štiky. Při lovu na řekách jde o velmi účinný wobler na sumce, dokonce tak účinný, že v Polsku jde o základní sumcový wobler mnoha rybářů.

 • Dorado Tender

  Absolutní zabiják bolenů, štik a candátů v mělkých vodách. Nápad na sestrojení tohoto wobleru přinesl sám život. Během prvního Darkova pobytu ve Švédsku lovil s přáteli štiky broděním v pobřežních vodách Baltského moře. Všechny záběry měli na mělce potápivé woblery, nejlépe modré barvy. Tehdy jediným woblrem v nabídce Dorado, který se hodil do daných podmínek byl Classic, ale i ten se pořád potápěl ještě příliš hluboko a kvůli tomu se stále zachycoval v rostlinách. Zároveň bylo třeba něco trochu méně agresivního, co by více napodobovalo velmi jemné pohyby sleďů, kteří vplouvali do zátok. Nebylo těžké se domyslet, že sledi tvořili hlavní kořist místních dravců. Po návratu Darek hned začal vyrábět wobler, který by při rychlém vedení nepracoval hlouběji než metr po hladinou a měl drobnou akci, čili pohyb blízký chování ouklejí a sleďů.

  První lovy na polských vodách se ukázaly být velmi slibné. V květnu nejmenší model (7cm) dokonale brali boleni na Wisle a větši modely 9 a 11 cm štiky v Solinském zálivu. Na konci května jen Darek do Švédska, do jeho známé zátoky, kde Tender prošel opravdovým bojovým křestem. Během několikahodinového lovu s devítkou v barvě B ulovil 26 štik, z nichž některé ryby přesahovaly hranici 5 kg. Spolu s kolegy testovali i jiné woblery, aby provedli srovnání s Tenderem. Tender však byl zásahem do černého.

  Tenter je absolutním favoritem v několika situacích:

  Předně je 7 cm Tender absolutní bolenový zabiják. V jednom z čísel ruského časopisu Rybołow Sportsmen z roku 2000 byl wobler uznán za nejlepší bolenový wobler v Evropě. Článek byl přeložen do Němčiny a byl otištěn v časopise Blinker. To potvrzuje zabijáckou účinnost tohoto wobleru na boleny.

  Další situace, kdy vždy sáhneme po Tenteru, je večerní a noční lov candátů na řekách, zvláště v červenci, kdy dravci vyjíždějí na mělké říční kosy, aby tam lovili oukleje. Tehdy je skvělou volbou 9cm Tender vedený volně přes proud s následným zadržením v proudu.

  Na mělkých jezerech s hustými porosty vodních rostlin se obětí Tendera stávají štiky.

 • Dorado Stick

  Dorado Stick je zatím nedoceněný, ale v Polsku je 4,5cm Stick nejprodávanější pstruhový wobler z nabídky firmy Dorado. Větší modelyse sice pro stoji lehkost hůře nahazují, ale kdyby se úspěšnost nástrah měla měřit jen podle télky hodů, pak bychom chytali na pilkery. Stačí zapnout Sticka do karabinky a už zůstanete navždy jeho fanouškem, zvláště při lovu na řekách. Právě na řeky byl tento model vyvinut. Stick je wobler jehlovitého tvaru napojený na větší lopatku. Odtud jeho delikátní vydloužený tvar těla, drobná a mihotavá akce. Jde o to, aby wobler vedený proti proudu nepůsobil až přílišný ohyb špičky prutu a maximálně se držel ve vodě, přičemž se ponořuje hluboko ke dnu řeky, kde na něj číhají dravé ryby.

 • Dorado Classic Jointed

  Dorado Classic Jointed představuje velký dělený wobler určený na velké dravé ryby jako je štika, hlavatka a velký candát. Tento wobler koupíte jen v našem eshopu. Již několik let se nevyrábí.

 • Dorado Classic

  Série woblerů o klasickém štíhlém univerzálním tvaru, známém již desítky let. Díky široké nabídce velikostí a nezbykle bohaté nabídce barev umožňuje Dorado Classic každému vybrat si tu správnou nástrahu pro daný okamžik, danou vodu, danou rybu. Nejmenší modely ( 4 a 5 cm) doporučujeme lovcům okounů, tloušťů a pstruhů. Dokonale pracuje jak v řece, tak na stojaté vodě. Střední rozměr ( 7 a 9cm) je dokonalá nástraha na boleny, štiky a candáty a velké exempláře pstruhů. Největší modely 11, 15 a 18cm patří do arzenálu každého lovce velkých štik, candátů a hlavatek.Wobler Dorado Classic se skvěle hodí jak na klasické vláčení, tak na trolling v nepříliš hlubokých vodách. 

  Výjimkou z tohoto pravidla je 23cm model, který se ponořuje do hloubky 9 metrů a patří do hledáčku lovců hlubokomilných štik pronásledujících na volné vodě hejna síhů a sleďů.

 • Dorado Drunk

  Dorado Drunk je typickým představitelem jerkových nástrah. Díky své konstrukci a tvaru se při vedení krátkými energickými škubnutími špičkou prutu chová jako nemocná nebo zraněná rybka. Žádný dravec není schopen odolat nástraze, která před jeho tlamou vykonává zvraty vlevo a vpravo a ještě se kolébá na boky. Prací špičkou prutu můžeme přivodit stav, kdy se wobler bude nesystematicky kymácet, vrávorat a pohupovat. Takový vlastně DRUNK je. Každý, kdo zkoušel lovit s tímto woblerem, mu zůstal věrný. Tato nástraha má ješět jednu výhodu: rybář rozhoduje, jak se bude ve vodě chovat, jestli rychle, agresivně nebo pomalu a ospale. Díky tomu Drunk ulovil nejednu trofejní štiku.

 • Dorado Alaska

  Menší wobler se zavalitějším tvarem těla a očkem v lopatce. To naznačuje, že wobler má velmi agresivní a stabilní chod. HOdí se do proudu a je určen na jelce, pstruhy a parmy. Wobler patří mezi špičku mezi polskými woblery a Darem Malysz s ním vyhrál nejeden přívlačový závod. Wobler má agresivní chod. Větší modely ocení i lovci štik a sumců.

  Darek Malysz vypráví o wobleru Dorado Alaska: tento wobler vznikl velmi dávno, kdy jsem se jako mlatý rybýř bavil výrobou woblerů pro sebe a kamarády. V té době byl jednou z mých oblíbených ryb jelec tloušť. Chytal jsem je na řece San, Stobnici, a když jsem měl čas a peníze, tak jsem s velkou oblibou lovil velké jelce na Odře.

  První wobler, kterým začala historie pozdější Alasky měl kolem 3,5cm délky a byl pomalován na zlato s tmavězeleným hřbetem. Pracoval podobně jako dnešní Alasky, takže velmi silně a dal se vést jak s proudem, tak proti proudu. Jelci do něj bili velmi silně a rozhodně. Později, kdy už vznikla firma DORADO, jsem věděl, že musím tento model přivést do sériové výroby.

  Na začátku tvořila série Alaska tři modely: 2,5 ; 3,5 a 5 centimetrů. Na řekách jižního Polska jsem nejraději lovil na nejmenší Alasku, když vedle jelců se mi mnohokrát podařilo ulovit lipana, což mě velmi potěšilo. Je to také můj nejoblíbenější wobler na jelce jeseny. Větší model 3,5cm berou i parmy. Byly dokonce dny, kdy byla Alaska na parmy lepší, než můj oblíbený Invader.

  Také na Odře byla střední Alaska můj absolutní favorit při lovu tamních jelců, zvláště v modré barvě. Zajímavé je, že na Odře s Alaskou lovím vždy s tenkým wolframovým lankem, protože ho na přelivech velmi často berou štiky. S tímto woblerem jsem vyhrál několik rybářských závodů. Dvakrát jsem vyhrál cenu za největšího tlouště.

  Jeden z mých kolegů považuje Alasku 3,5cm v barvě PTR za nejlepší wobler na pstruhy. Já osobně pstruhy lovím spíše na Invadery a Sticky, ale musím uznat, že Alasku berou potočáci velmi dobře.

  Velikosti 5cm o váze 15 gramů je oblíbená na štiky. Od letošního roku jsem přidal woblery v délce 6 a 8cm na sumce. Jde o skvělý wobler na trolling.

 • Dorado Alaska 6 a 8cm

  Woblery Dorado Alaska v délce 6 a 8cm vznikly během Darkova pobytu we Włoszech, kdy s kolegy testoval osmicentimetrovou Alasku při sumcovém trollingu. Výsledek se dostavil velmi brzy, protože během několika hodin ulovili 4 sumce. Alaska je tedy sumcový killer. Při nepříliš rychlém trollingu se Alaska ponoří klidně i do 9 metrů, při použití 0,32mm pletenky se 6cm Alaska ponoří do 5-5,5m, což je tak akorát na sumce a štiky.

 • Dorado Magic

  Dodáváno s trojháčky. Magic je velmi malý wobler pro fajnšmekry (1,8 cm). Výjimečná účinnost této nástrahy v době masového výskytu potěru na všechny dravce a dokonce i ty větší je pověstná. Plovoucí Magic se neponoří hlouběji než 0,5m, a při zvednutí špičky prutu pracuje ještě mělčeji. To má velký význam při večerním letním vláčení, kdy mnoho ryb (jelci, jeseni, pstruzi, lipani) sbírají hmyz a berou z hladiny.

 • Dorado Tempter

  Tempter je wobler navržený hlavně k lovu štik v jejich typických jezerních i říčních stanovištích. Stejěn jako ostatní nástrahy ze série Art Lures je ručně malovaný. Již první testy na jedné přehradě však ukázaly, že je rovněž ochotně atakován candáty, zvláště při trollingu. Větší čtrnácticentimetrový model pracuje v hloubce až tři metry. Dokonale procítěná práce nástrahy v prutu umožňuje cítit každý kontakt nástrahy se dnem či rostlinami.

 • Dorado Blagier

  Blagier je odpovědí na ustavičné prosby rybářů o malý, ale hluboko chodící wobler. Na malých, leč hlubokých pstruhových říčkách, pod spadanými stromy, v ostrých zatáčkách jsou často až dvoumetrové jámy, které jsou ale velmi krátké. A právě tady se nám dobře hodí hlubokochodící nástrahy.

 • Dorado Frog

  Frog je wobler, který tvarem i barvami věrně napodobuje malou žabku. Je charakterictický svojí agresivní prací, kterou cítíme ve špici prutu a velmi mělkým ponorem. Jeho užití je hlavně při lovu pstruhů a jelců, když obojživelníci často masově vstupují do vody (jaro a podzim). Frog ale ukázal svoji účinnost i při lovu štik, když na konci června pulci už mají nožičky a mění se v malé žabky, zvláště na zaroslých vodách, kde jsou žáby celoroční potravou místních dravců.

 • Dorado Slash Pop

  Splash Pop je nástraha s velmi specifickým určením. Při vedení se nepotápí pod hladinu jako jiné woblery, ale po celou dobu zůstává na hladině, kde dělá spoustu rámusu. Tento wobler/popper používáme hlavně v mělkých a silně zarostlých lovištích, kde použití jiných nástrah nepřichází v úvahu. Na řekách ho berou boleni, nejmenší modely i pstruzi a jelci. Na stojatých vodách jde o znamenitou nástrahu na štiky a hrbaté okouny.

 • Dorado Dead Fish

  Dead Fish je jediný wobler svého druhu. Žádnáfirma na světe nenabízí nástrahu, která tak dokonale a věrně napodobuje pohyby zraněné, nemocné a umírající rybičky. Jak víme, umírající rybka, je pro dravce vysněný a snadný lup. Darek Malysz kdysi dávno rád lovil na mrtvou rybku. Kvůli nedostatku času si zkusil vyrobit mrtvou rybku ze dřeva. Tak vlastně vznikl Dead Fish - nástraha, která při co nejpomalejším vedení bude dělat pohyby jako umírající rybka, kterou něco vystrašilo nebo která utekla z tlamy nějakého dravce a nemůže přijít k sobě.

na stránku
Zobrazují se 1 – 12 z 391 položek
Zobrazují se 1 – 12 z 391 položek