Woblery Hegemon

Slevy

Woblery Hegemon

Firma Hegemon působí na Polském trhu od května 2010 a specializuje se na produkci rybářských nástrah - woblerů. Woblery Hegemon - nástrahy, které vznikly z vášně do přívlače. Cíl byl jasný - woblery mají pokud možno imitovat opravdové rybky a mají být opravdové. Těchto základních požadavků na nástrahy bylo dosaženo již dávno a po nich přišly da...

Firma Hegemon působí na Polském trhu od května 2010 a specializuje se na produkci rybářských nástrah - woblerů. Woblery Hegemon - nástrahy, které vznikly z vášně do přívlače. Cíl byl jasný - woblery mají pokud možno imitovat opravdové rybky a mají být opravdové. Těchto základních požadavků na nástrahy bylo dosaženo již dávno a po nich přišly další nové a neokoukané typy.

Woblery Hegemon jsou kromě již zmíněného jsou ceněny také pro jejich dobrou stabilitu chodu, daleký dosah hodů, zvláště v případě bolenových woblerů, vysokou jakost zpracování a co je nejdůležitější, velmi dobou práci ve vodě. Absolutně všechny woblery bez výjimky pracují bezvadně, protože všechny jsou individuálně testovány na řece. Jakub Bereźnicki uvádí, že testování woblerů je nejpříjemnější část jeho práce, neboť při ní často již při prvních pokusech s novou nástrahou uloví ryby. Spolu s panem Bereźnickim jsme přesvědčeni, že všichni rybáři lovící přívlačí budou s woblery Hegemon spokojeni.

Zobrazit

Woblery Hegemon Počet produktů: 109

Podkategorie

 • Lucky

  Hegemon Lucky - nevelký, univerzální wobler. Pracuje nepříliš agresivně, ale s velkou amplitudou. Provokuje ryby i při velmi pomalém vedení. Určitě stojí za to vyzkoušet různé rychlosti vedení. Dokonce v pozdním podzimu bývají dny, kdy ryby reagují jen na rychle vedené nástrahy. V létě je rychlé vedení často samozřejmostí. S Luckym se můžete vydat na tlouště, pstruhy, okouny i parmy. Vedlejšími úlovky mohou být candáti. Lucky  se ponoří o něco málo více než metr pod hladinu, kdy vedeme nástrahu se sklopenou špičkou prutu. Je s ním možné lovit i v daleko mělčí vodě, stačí zvednout špičku prutu. Vedle střídání rychlostí stojí za to Luckyho vést v proudu s přestávkami. Během přestávky se bude Lucky pomalu vynořovat, což také bývá častý okamžik záběru. Obvykle však není třeba kombinovat a vymýšlet nic složitého, když ryby žerou, tak bijí do Luckyho až moc ochotně :-)

 • Lucky 6 a 7,5

  Hegemon Lucky 7,5 - wobler, který už má na kontě metrové štiky, pěkné mořské pstruhy, sumce i candáty. Pracuje v hloubce 2-3 metry při vláčení a při trollingu ho dostanete do hloubky až 4 metrů. Velmi dobře se chová jak v řekách, tak na stojatých vodách. Lucky 7,5 - wobler na štiky !

 • Pikebait

  Hegemon Pikebait - Jak už název napovídá, jde o typickou štikovou nástrahu. Pikebait jerk může být veden jako běžný wobler, v trollingu, vláčením, twitchingem i jerkováním. Při vláčení vedeme pikebait velmi energicky - jako živou rybu. Můžeme ho vést také jako jerka. Velmi dobré efekty podívá drobné přiškubávání tzv. pulling. Tehdy nástraha vybočuje o 180 strupňů, jednou vlevo, podruhé vpravo a přitom silně provokuje štiky k záběru. Přidanou práci pro nás dělá prasátkový efekt, kdy wobler při vytočení v bok, vydává odlesky, jako bílá ryba po každém silnějším škubnutí nástrahou. Pikebait se vyrábí ve dvou verzích - plovoucí i tonoucí. Plovoucí verze se potápí maximálně do 50cm a je vhodná na mělké, zarostlé loviště. Naproti tomu tonoucí pikebait se dá vést na větší hloubce. Standardně při nepříliš rychlém vedení pracuje okolo 70-100cm pod hladinou. Stačí škubnout prutem, rychlit nebo zvednout špičku a bude pracovat mělčeji. Za üčelem prolovení hlubších míst stačí počkat po nahození, až pikebait klesne do požadované hloubky.  Za letu ve vzduchu se obě verze chovají velmi stabilně, což při jejich nízké hmotnosti a aerodynamickém tvaru dovoluje velmi daleké hody. Trojháčky jsou velké, aby byly záseky účinné. Zároveň jsou dost daleko od sebe, aby neměly možnost se do sebe zaplést. Břišní trojháček je dostatečně vzdálen od předního očka. To rovněž zabranuje zamotávání. Štiky velmi často útočí na střed nástrahy - přesně tam, kde je trojháček. Tyto vlastnosti a ještě několik dalších, které jsme ještě nevzpomněli, způsobují, že má cenu mít Pikebait v krabičce a dávat mu často šanci se ukázat.

 • Winner 3

  HEGEMON WINNER 3 – malé woblery určené k lovu tloušťů, jesenů, pstruhů a okounů. Winnery pracují velmi intenzivně, ale né agresivně, díky čemuž neplaší opatrné ryby a produkují dobré výsledky na většině lovišť. Jsou velmi stabilní v proudu, dobře vyvážené a vyzbrojeny jen jedním trojháčkem, což dovoluje lehce lovit a rychle vypínat ulovené ryby. Nástraha této velikosti dobře pracuje na vlasci 0,14mm-0,16mm. Winner se osvědčuje při lovu pstruha po celou sezónu. Tloušti na něj reagují až do listopadu. Určitě stojí za to ho vyzkoušet i v prosinci, kdy wobler vedeme nevelkou rychlostí, tehdy ho často popadne ospalý zimní tloušt.

 • Sniper 7

  HEGEMON SNIPER 7  je wobler pro daleké hody. Na svoji velikost má velmi dobré letové vlastnosti. Díky tomu s ním můžeme precizně odlovovat boleny. Při vyšší rychlosti navíjení wobler vydává velmi příjemnou mihotavou práci (u tonoucí verze wobler mihotá dokonce při propadu). V kombinaci s realistickým barevným provedením jde o velmi reálné nástrahy. A takové jsou vlastně snipery. Kromě bolenů je už okusily i říční štiky a candáti. Vedlejším úlovkem bývají často velcí tloušti, občas po něm vystartuje i sumec. 

  Plovoucí verze vedená s krátkými přestávkami připomíná rybku krmící se na povrchu vody. Při navíjení se zanožuje, při přestávce stoupá k hlavině a vypadá jako by rybka kroužkovala a polykala malé mušky z hladiny.

 • Blejk 7,5cm

  BLEJK 7,5cm potápivý - wobler s pěknou zrcátkovou akcí. Velmi pěkně se pohupuje v bocích při každé rychlosti vedení, jakož i při propadu vodním sloupcem. Velká stabilita v letu dovoluje dosáhnout s tímto woblerem velmi dalekých hodů. Jeho hlavním určením je lov Bolenů. Blejk 7,5 se rovněž ukázal být velmi dobrým na štiky. Kromě bolenů a štik wobler rádi napadají okouni.  V noci s ním můžete zkusit i candáty a sumce, stačí zvolnit tempo navíjení.Volně vedený Blejk je slabě cítit v prutu, jednak celou dobu zrcátkuje a pokouší dravce, o čmež Vás přesvědčí první mocný noční záběr. Je dobré si přes den vyzkoušet odpovídající rychlost vedení, abychom věděli, jak se Blejk chová ve vodě a jak hluboko pracuje. Blejk nám umožňuje mít lovnou hloubku plně pod kontrolou, rychle vedený  se zdviženou špicí prutu bude pracovat blízko povrhu, volně vedený se sklopeným prutem bude pracovat v hloubce okolo 1,5 metru.  Pokud ho v proudu popustíme, může se klidně dostat i hlouběji. Podmínkou úspěšného lovu je mít s nástrahou neustále kontakt na napnutém vlasci, neboť Blejk je často atakován právě při propadu nástrahy vodním sloupcem.

 • Lucky 13

  HEGEMON LUCKY 13 – velké woblery určené k lovu štik, sumců a hlavatek. Vyznačují se klidnou prací, pěkným pobleskáváním boků, realistickými barvami a pancéřově odolnou konstrukcí dovolujícíc svádět souboje s těmi největšími kusy. Tato šťastná třináctka je povinnou výbavou každého, kdo to s přívlačí myslí vážně, pokud hodlá lovit štiky ve Švédsku, Norsku nebo Finsku. Samozřejmě štiky na třináctku nachytáte i v Česku nebo Polsku :-) 

 • Zandi 6

  Hegemon Zandi 6 - štíhlý wobler o jemné práci. Tento wobler byl projektován za účelem lovu říčních candádů. Vzhledem i chováním ve vodě věrně napodobuje malé rybky, díky čemuž je na ně hodně záběrů a berou nejen candáti. Lov s zandim znamená očekávat záběry téměř každého dravce. Kromě candátů na něj berou i boleni, jelci, pstruzi i okouni.

 • Gusano 3,5cm

  HEGEMON GUSANO – wobler imitující broučka v potápivé verzi. Je velmi ochotně atakován tloušti, jeseny a pstruhy. Pracuje drobně a intenzivně.  Klidně se potopí až do metru a ode dna vyprovokuje velkého tlouště nebo pstruha. Začíná pracovat již při velmi pomalém vedení, ale nevyvrací se ani při vedení v bolenových rychlostech. Ostrý proud mu rovněž nevadí a není pro něj žádnou překážkou. Trojháček je posunut do středu tělíčka, což má pozitivní vliv na počet úspěšných záseků. Gusano je dostupný v celkem osmi barevných provedeních, které jsou jako obvykle odpovědně propracovány. Každý kus má vyladěný chod a chytá rovnou po vytažení z krabičky.

 • Flasher

  Wobler Hegemon FLASHER 12 – tvarem, vzhledem i chováním ve vodě wobler silně připomíná ouklej. Za svůj název vděčí výraznému pobleskávání boků během vedení. Není důležité, jestli ho vedeme rychle nebo volně. Flasher ví, co má dělat. Je možné ho použít jako velkou bolenovku stejně jako dobrou nástrahu na štiky. Jakub Bereznicki se mnohokrát přesvědčil, že štiky ochotně útočí na bolenové woblery. ne vždy vedené pomalu. Dokážou trefit i velmi rychle vedenou nástrahu. Rybáři lovící  s Blejkem 7,5 i Sniperkem 7 potvrzují jeho pozorování. Odtud vznikl nápad vytvořit wobler o  blyštivé akci, zrcátkujících boků a více štikové velikosti. Kromě štik a bolenů na Flasher 12 ulovíte určitě i candáty a sumce. Má cenu mu dát šanci během noční přívlače.

 • Slim

  HEGEMON Slim 7  je wobler pro daleké hody. Na svoji velikost má velmi dobré letové vlastnosti. Díky tomu s ním můžeme precizně odlovovat boleny. Při vyšší rychlosti navíjení wobler vydává velmi příjemnou mihotavou práci (u tonoucí verze wobler mihotá dokonce při propadu). V kombinaci s realistickým barevným provedením jde o velmi reálné nástrahy. A takové jsou vlastně snipery. Kromě bolenů je už okusily i říční štiky a candáti. Vedlejším úlovkem bývají často velcí tloušti, občas po něm vystartuje i sumec. 

  Plovoucí verze vedená s krátkými přestávkami připomíná rybku krmící se na povrchu vody. Při navíjení se zanožuje, při přestávce stoupá k hlavině a vypadá jako by rybka kroužkovala a polykala malé mušky z hladiny.

 • Scarab 3cm

  Hegemon Scarab 3 je typický hmyzí wobler určený k lovu jelce tlouště a jelce jesena. Pracuje v povrchové vrstě vody, kdy za sebou tvoří vlnku s charakteristickým "V".

  Při nízko postavené špici prutu se dá vodit kousek pod hladinou. Díky tomu můžeme měnit práci nástrahy z hladinové na tonoucícho broučka nebo rodícího se ováda. Jsou dny, kdy klasické vedení brouka vadí, v takovém případě hraní přináší výsledky. Při lovu pořed převislými větvemi se vyplatí po dopadu nástrahy počkat několik sekund, než začneme navíjet. Broučci jsou tak realističtí, že ryba ho často sebere i při volném splývání. Záběry hned po dopadu na vodu jsou také velmi časté.

 • Speedy 6

  Naspeedovaný bolenový wobler Speedy 6 je novinkou na rok 2017. Tento model aspiruje na killera ve chvílích, kdy boleni nechtějí velké rybičky a pasou spíše po potěru. Speedy má při malé délce trošku zavalitější tělíčko, což mu dává dost materiálu a váhy na to, aby prorazil i silnější vítr a doletěl do míst aktivního braní dravců. Již při prvních testech prokázal svoji účinnost při lovu mazaného bolena.

 • Al’Baito 5

  Al’Baito 5 je drobný woblírek napodobující potěr plotice.

 • Luční koník

  Povrchový wobler určený na lov jelce tlouště a jesena. Pracuje na hladině, kdy tvoří nevelkou šípovou vlnku. To dovoluje rybáři po celou dobu vedení sledovat nástrahu a pozorovat v přímém přenosu útoky ryb na nástrahu. Nejjednodušší vedení je nahodit koníka pod proud nebo vedení s proudem.

na stránku
Zobrazují se 1 – 12 z 109 položek
Zobrazují se 1 – 12 z 109 položek